eReport.sk
Predstavitelia strany Hlas, foto:tasr

VIDEO Pellegrini: Hlas je spokojný! Podarilo sa do programového vyhlásenia presadiť priority, ktoré sme sľúbili


Hlas-SD je s programovým vyhlásením vlády (PVV) spokojný, podporia ho všetci poslanci zo strany. Uviedol to predseda Národnej rady (NR) SR a strany Hlas-SD Peter Pellegrini na utorkovej tlačovej konferencii. V súvislosti s cieľmi vlády dodal, že rozdelenie RTVS je len jedna z možností, o ktorej sa bude diskutovať, a že na zmenu volebného systému bude potrebný široký konsenzus. Od mimoriadnej schôdze parlamentu očakáva vecný priebeh a konštruktívnu diskusiu.

„Hlas je s vládnym programom spokojný a podarilo sa nám doň presadiť všetky hlavné priority, o ktorých sme ľuďom hovorili pred voľbami,“ uviedol Pellegrini.

Hlas-SD je s programovým vyhlásením vlády spokojný, podporia ho všetci poslanci zo strany. Vyhlásil to na tlačovej konferencii líder strany Peter Pellegrini.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Ľudia budú hodnotiť skutky

Naďalej trvá na potrebe silného štátu a pomoci ľuďom. Poznamenal, že na tvorbe PVV sa podieľali aj nominanti Hlasu-SD a že budú garantami plnenia jednotlivých krokov, ku ktorým sa zaviazali. „Ľudia budú hodnotiť nie napísané, ale skutky,“ dodal. Myslí si, že ak bude PVV schválené, Slovensko má veľkú šancu stať sa znovu silným štátom, ktorý dokáže pomáhať slabším.

Na margo rozdelenia RTVS Pellegrini poznamenal, že v PVV je to ako jedna z možností. Posúdiť sa majú podľa jeho slov alternatívy vývoja. „Neberte to teraz ako fakt, že sa to ide udiať. Uvidíme, aká bude diskusia,“ povedal. Za kľúčové označil to, aby verejnoprávna inštitúcia plnila svoju úlohu a bola garantom pravdivosti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vojna nie je riešením žiadneho konfliktu
  2. Poslanec Európskeho parlamentu Martin Hojsík (PS/SPOLU).
  3. Vláda pomáha celoplošne

V súvislosti s ambíciou meniť volebný systém na Slovensku Pellegrini podčiarkol, že na to bude potrebný široký konsenzus. Zmenou by chcel docieliť vyššiu mieru a úroveň demokracie. Prial by si, aby mal každý okres svojho zástupcu v parlamente.

Zdroj: hlas-sd, ereport, tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini: Hlas je spokojný! Podarilo sa do programového vyhlásenia presadiť priority, ktoré sme sľúbili

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne