eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽaNO).
Premiér Eduard Heger (OĽaNO). Foto: tasr

Vláda bude rokovať o výraznom sprísnení opatrení: Čaká nás úplné vypnutie krajiny?

Nové opatrenia, ktoré majú pomôcť preťaženým nemocniciam a motivovať k očkovaniu proti COVID-19, má v stredu prerokovať vláda. Avizovali to v utorok viacerí predstavitelia koalície s tým, že potvrdili predbežnú dohodu z koaličnej rady. Neprezradili však, či pôjde o tvrdý lockdown alebo iba sprísnenie súčasných opatrení bez úplného uzavretia krajiny. To by malo byť zrejmé až po rokovaní kabinetu.

Vláda musí počas dnešného rokovania akútne schváliť prísnejšie protipandemické opatrenia. Situácia sa rapídne zhoršuje a denno-denne nám končí desiatky ľudí v nemocniciach v ťažkom stave. Koaličná rada v pondelok rokovala ešte aj po polnoci. Výsledkom je kompromis, ktorého podrobnosti politici nechcú spresniť. Viac má premiér Eduard Heger (OĽaNO) s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským (nom. OĽaNO) povedať v stredu, po rokovaní.

Pamätník demokracie z 1989

Zaregistrovaný počet v priebehu štyroch mesiacov existencie Európskej prokuratúry predstavuje 3/4 predpokladaných prípadov ročne. Vláda má odsúhlasiť aj vznik Pamätníka demokratickej revolúcie 1989 na bratislavskom Námestí slobody aj s alokáciou 200.000 eur na tento účel pre hlavné mesto SR. Schvaľovať má tiež aktualizáciu Národného protikorupčného programu, ako aj stratégiu  celoživotného vzdelávania a poradenstva na roky 2021 – 2030.  Publikovať má takisto oficiálne ospravedlnenie obetiam nezákonnej sterilizácie.

Krajniak chce odklad platby za sociálne poistenie

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) predkladá na stredajšie rokovanie vlády návrh na ďalší odklad splatnosti poistného, tentoraz za november 2021. Platby sociálneho poistenia za tento mesiac by sa tak mali zaplatiť do 30. septembra 2024. Ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) by mal kabinet poveriť rokovaním s významnými investormi, pre ktorých by bol vhodnou lokalitou na umiestnenie investícií strategický park Valaliky na východe Slovenska.

Bude vás zaujímať:

  1. Eduard Heger (OĽaNO)

Vláda má zároveň schváliť začatie realizácie strategického parku Valaliky prostredníctvom spoločnosti MH Invest II a uložiť ministrovi financií zabezpečiť finančné prostriedky na začatie realizácie tohto strategického parku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vláda bude rokovať o výraznom sprísnení opatrení: Čaká nás úplné vypnutie krajiny?

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php