eReport.sk
Foto: tasr

Pediatrička Visolajská je za otvorené školy. Už stačilo obety detí voči starším ľuďom

Nemocnice sa opäť zapĺňajú a zdravotníci melú z posledného a neustále pribúdajú infikovaní covidom. Aj to sú dôvody prečo vláda zvažuje lockdown, ktorý by sa mal týkať očkovaných i neočkovaných. Pediatrička Kristína Visolajská si však myslí, že školy by mali ostať otvorené.

V diskusii Veda pomáha COVID-19 upozornila, že v predošlej vlne boli deti doma až 28 týždňov. „Kto sa chcel zaočkovať, ten sa už zaočkoval. Z tejto strany si myslím, že už stačilo tej obety detí voči starším ľuďom. Rozumiem tomu, že žijeme v spoločnosti a deti ten vírus roznášajú a tiež rozumiem tomu, že sa môžu infikovať zaočkovaní ľudia najmä tí, ktorí sú po vektorových vakcínach. Napriek tomu si myslím, že školy by mali ostať otvorené,“ povedala Visolajská s tým, že by sa mali dodržiavať opatrenia.

Pediatrička Kristína Visolajská počas diskusie Veda pomáha COVID-19. – Foto: yt/Veda pomáha COVID-19

Stačia tri opatrenia. Nosiť rúška, počas jedla vetrať a nemiešať sa,“ odporúča. Podľa pediatričky by tieto opatrenia boli na tri týždne zvládnuteľné. „Zvážila by som ešte krúžky. To je taký jazýček na váhach. Tam si myslím, že by deti mali byť vopred otestované pred každým tréningom. Minimálne každé dva dni. Ale tento test by mal byť zadarmo od štátu, lebo nejde o prekážku na strane dieťaťa alebo rodiča. V MOM by mali byť testy pre deti do 12 rokov zadarmo. A deti by mali byť pravidelne testované aj do škôl, aj na krúžky,“ dodala.

Čítajte viac:

  1. V popredí šéf Lekárskeho odborového združenia Peter Visolajský.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Ako jeden z dôvodov, prečo Visolajská podporuje otvorené školy, uvádza, že zatvorenie by mohlo negatívne ovplyvniť psychické zdravie u detí. Ako odborníčka s tým má totiž skúsenosť. „Keď sa otvorili na jar školy, tak som veľmi veľa detí posielala k psychiatrom. Trpeli úzkostnými poruchami, depresiami, nevedeli sa adaptovať, mali prehádzaný životný rytmus,“ prezradila.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pediatrička Visolajská je za otvorené školy. Už stačilo obety detí voči starším ľuďom

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti