eReport.sk
Višňovský naložil hokejovému zväzu
Ľubomír Višňovský. Foto: yt/smersd

VIDEO Majster sveta Višňovský naložil hokejovému zväzu: Ani Američania nevyhodili ruských hráčov z NHL!


Višňovský naložil hokejovému zväzu! Bývalý hokejista Ľubomír Višňovský, ktorý dlhé roky pôsobil aj v najlepšej lige sveta NHL, povedal svoj jasný názor na vynechanie hokejistov z ruskej KHL z nominácie na majstrovstvá sveta. Ak by bol on na mieste funkcionárov Slovenského zväzu ľadového hokeja, hráčov z KHL by do reprezentácie zavolal. Tvrdí, že KHL je jednou z najlepších líg sveta a preto nemá konkrétnym hráčom za zlé, že tam hrajú. Upozorňuje zároveň, že Američania tak trochu víno pijú a vodu kážu.

Na rovinu o neúčasti hráčov KHL na MS

„Poviem to, či sa na mňa niekto urazí, alebo neurazí… Ten športovec pre niečo trénoval celý život a chce hrať najlepšiu ligu. Nepodarila sa mu NHL tak išiel hrať KHL, má na to pár rokov, aby si zarobil peniaze, lebo však, my sme to robili od 5-6 rokov a nič iné robiť nevieme, dá sa povedať,“ uviedol v rozhovore pre istream.sk Višňovský… A teraz ich odsudzujú za to, že hrajú druhú alebo tretiu najlepšiu ligu na svete a že tam proste išli hrať. Oni nemôžu za to, že je vojna, to aj ja odsudzujem, je to kruté pre ľudí a je to v 21. storočí nemysliteľné,“ uviedol.

Zdroj: yt/smersd

Američania kritizujú, no sami nejdú „príkladom“

Višňovského slová sa veľmi rýchlo dostali aj do politického diania, keďže na ne cez týždeň upozornila opozičná strana Smer-SD. Bývalý hráč NHL ďalej uviedol, že USA síce poučuje európske štáty o tom, ako naložiť so športovcami, ktorí po začiatku vojny neodišli z Ruska, no krajina sama žiadne kroky proti ruským športovcom nevykonala. V zámorskej NHL ide totižto často o hviezdy, ktorých strata by znamenala aj zníženie kvality súťaže.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Prirodzený partneri?
  2. S Hegerom nechce nikto spolupracovať!
  3. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  4. Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková.

Višňovský naložil hokejovému zväzu

„Prečo Američania nespravia krok a nevyhodia všetkých ruských hráčov z NHL?,“ pýta sa Višňovský. „Nevyhodili, len kritizujú a dávajú rôzne sankcie, ale potom nech je to jedna k jednej. Ja by som kľudne zobral tých hráčov na majstrovstvá sveta. Či sa na mňa niekto hnevá alebo nie,“ dodal.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Majster sveta Višňovský naložil hokejovému zväzu: Ani Američania nevyhodili ruských hráčov z NHL!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne