eReport.sk
Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková.
Peter Pellegrini a Zuzana Dolinková. Foto: hlas-sd/ereport

VIDEO HLAS: Hegerova vláda spáchala sabotáž na slovenskom zdravotníctve!

HLAS – Sociálna demokracia: Vláda Eduarda Hegera spáchala sabotáž na slovenskom zdravotníctve. „Pre neschopnosť Hegerovej vlády je priamo ohrozených 877 miliónov eur z Plánu obnovy. Tie mali pomôcť slovenským pacientom v podobe nových nemocníc a záchraniek,“ vyhlásil líder HLAS-u Peter Pellegrini.

Slovensku hrozí, že z Plánu obnovy prepadne 281 miliónov eur. Tie, určených na novú nemocnicu na bratislavských Rázsochách, 330 miliónov na novú univerzitnú nemocnicu v Martine, 212 miliónov na rekonštrukciu ostatných nemocníc a 54 miliónov na obnovenie záchraniek. „Vyzývame preto premiéra Ľudovíta Ódora, aby čím skôr a jasne povedal, ako a kam ide úradnícka vláda presunúť tieto jedinečné prostriedky, aby Slovensku neprepadli,“ uviedla podpredsedníčka HLASu Zuzana Dolinková.

Rasťo Ekkert nakrútil výpoveď Petra Pellegriniho a Zuzany Dolinkovej.

Zdroj: youtube/ereport

Najhorší stav verejných financií v histórii

HLAS pripomína, že hlavným dôvodom Eduarda Hegera pre septembrový termín predčasných volieb bola údajná snaha chrániť verejné financie, čerpať eurofondy a dodržať harmonogram Plánu obnovy.

„Pozrime sa na výsledok. Nový minister financií ako jednu z prvých krutých právd Slovensku oznámil, že naše verejné financie sú v najhoršom stave za celú slovenskú históriu. Z čerpania eurofondov sa stalo totálne fiasko. Z eurofondov je Armagedon zodpovedajúci odbornosti ministerky Veroniky Remišovej. A Plán obnovy je v troskách, ktorých symbolom budú nepostavené nemocnice na Rázsochách a v Martine,“ poznamenal Peter Pellegrini.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  2. Najprv kresťan dnes liberál!
  3. Prirodzený partneri?
  4. Tomáš Taraba

Potrebujeme špičkovú nemocnicu bez ziskov

Ak HLAS – SD dostane od ľudí vo voľbách dôveru a bude rozhodujúcou silou v novej vláde, spraví všetko pre postavenie nových nemocníc v Bratislave i Martine.

„Slovensko potrebuje špičkovú koncovú nemocnicu. Takú, v ktorej pracujú najlepší odborníci, vykonávajú najťažšie zákroky a poskytujú aj starostlivosť, ktorá neprináša zisky. Urobíme všetko pre to, aby stámiliónové prostriedky na zdravotníctvo z Plánu obnovy neprepadli. Ale aby pomáhali tam, kde môžu byť užitočné,“ uzavrel Peter Pellegrini.

Zdroj: hlas-sd, ereport


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO HLAS: Hegerova vláda spáchala sabotáž na slovenskom zdravotníctve!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php