eReport.sk
Prirodzený partneri?
Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Robert Fico. Zdroj: fb/pellegrini.peter, fb/robertficosk

PRIESKUM Pellegrini s Ficom by podľa ľudí najlepšie reprezentovali Slovensko v zahraničí

Slováci sa vyajdrili jasne! Podľa prieskumu agentúry Focus pre diskusnú reláciu Na telo v otázke, ktorý politický líder by dokázal Slovensko dobre reprezentovať v zahraničí v prípade, keď by sa stal premiérom sa občania jednoznačne vyjadrili.

V tejto otázke veria Slováci najviac niekdajšiemu premiérovi Petrovi Pellegrinimu (Hlas-SD) a najmenej Igorovi Matovičovi (OĽaNO), ktorý post predsedu vlády v minulosti tiež zastával.

Pellegrini s Ficom by podľa ľudí najlepšie reprezentovali

Líder Hlasu by našu krajinu dobre reprezentoval podľa 52 percent respondentov. Opak uviedlo 47 percent.Na druhom mieste skončil Robert Fico, šéf Smeru-SD a rovnako expremiér. Slovensko by za hranicami dobre reprezentoval podľa 40 percent opýtaných. Naopak, 59 percent mu v tejto otázke nedôveruje.Tretím v poradí je Eduard Heger, ktorý z premiérskej stoličky zostúpil len nedávno.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ficov odkazuje vláde
  2. Smer suverénnym lídrom volebných preferencií
  3. Demokrati útočia na Smer
  4. Tomáš OSTRO o Matovičovej volebnej "korupcii

Výrazný rozdiel medzi Ficom a Hegerom

Skok medzi Eduardom Hegerom a Robertom Ficom je však výrazný. Lídrovi Demokratov verí v reprezentácii Slovákov 26 percent respondentov a opak si myslí 74 percent z nich.

Matovič je na dne

Ako uvádza portál, na absolútnom konci rebríčka sa ocitol Igor Matovič, líder OĽaNO. V tejto otázke mu nedôveruje 93 percent opýtaných. To, že by Slovensko reprezentoval v zahraničí dobre, si myslí len sedem percent z nich.

Reagujú zrejme aj na fakt, že okrem nevyberaného slovníka, ktorým sa Matovič prezentuje, sa bývalý premiér blysol i niekoľkými „trapasmi“ v zahraničí ako: One time, next time či zdelenie prezidentovi Macronovi tajomstvo o jeho strihu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

PRIESKUM Pellegrini s Ficom by podľa ľudí najlepšie reprezentovali Slovensko v zahraničí

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php