eReport.sk
Predlžovanie agónie Slovákom nepomôže
Generál Jozef Viktorín. Zdroj :eReport

Viktorín sa pustil do prezidentky: Prečo neustále porušujete zákony a obchádzate pravidlá?

Generál Jozef Viktorín je známy svojim ostrejšími vyjadreniami na adresu nielen prezidentky Zuzany Čaputovej, ale i predstaviteľov vládnej koalície. Tentoraz sa na sociálnej sieti vrátil k tragédii na Zámockej ulici v Bratislave, presnejšie k pohrebu obetí a prezidentkinej Čestnej stráži.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na símke bývalý politik Vladimír Palko.
  2. Europoslankyňa Lucia Ď. Nicholsonová a bývalý premiér Mikuláš Dzurinda
  3. Obrana demokracie je nevyhnutná
  4. Eva Mišíková počas 9. zasadnutia Súdnej rady SR v Bratislave 29. júna 2020.
  5. Prezidentka a premiér sa zúčastnili na omši za obete tragédie na Zámockej ulici
  6. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie na tému - Reakcia na medializované informácie 16. mája 2022 v Bratislave.
  7. Policajti po streľbe na Zámockej ulici v Bratislave 12. októbra 2022.
  8. Národná kriminálna agentúra (NAKA) § logo.

S prekvapením som zaznamenal informáciu, že veniec prezidentky pri smútočnom obrade dvoch ľudí zo Zámockej bol nesený príslušníkmi Čestnej stráže. Poviete si prečo nie?“ píše Viktorín a dodáva aj odpoveď.

„Čestná stráž je útvarom OS SR, ktorý stráži sídlo prezidentky SR a jej hostí. V prípade vojny, výnimočného a núdzového stavu plní obrannú funkciu. Zabezpečuje tiež organizovanie výkonu vojenských pôct a plní ústavné, protokolárne a reprezentačné úlohy prezidentky ako veliteľa ozbrojených síl. Okrem toho sa podieľa aj na riešení medzinárodného krízového manažmentu a zapája sa do dobročinných aktivít.“

Generál Jozef Viktorín cituje zo zákona

Generál poukazuje na to, že nech sa snaží akokoľvek, nedokáže v zákone nájsť účasť ČS prezidentky na smútočnom obrade. Keďže nešlo o vzdanie vojenskej pocty, ani o plnenie spomenutých úloh.

„Preto sa pýtam, pani prezidentka, prečo taká aktivita? Chceli ste ukázať, že nemusíte rešpektovať pravidla? Alebo išlo len o vypočítavý populistický krok pre zlepšenie „ratingu“ v blízkych médiách? Alebo plánujete poslať čestnú stráž do obcí na Slovensku, aby asistovala pri akomkoľvek smútočnom obrade?“ pýta sa Zuzany Čaputovej.

Prečo porušujete zákony?

V závere svojho vyjadrenia generál Viktorín prezidentku ostro vyškolil. Pripomenul jej, že ako hlava štátu, by mala byť prvou, ktorá dodržiava zákony a pravidlá. Viktorín nie je prvý, kto tvrdí, že prezidentka“ si robí čo chce.“ Vyjadrili sa tak nedávno aj viacerí sudcovia.

„Riadiť spoločenské procesy znamená mať skúsenosti, a toto Vy žiaľ nemáte, aj keď by Vaše okolie chce všemožne vidieť. Skúste si vypočuť príslušníkov OS SR , čo si o tom myslia a ako tento krok hodnotia. Možno budete prekvapená,“ zakončil člen strany Republika.

Zdroj: Fb G. J. V.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Viktorín sa pustil do prezidentky: Prečo neustále porušujete zákony a obchádzate pravidlá?

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti