eReport.sk
Vitajte v Kocúrkove
Zuzana Čaputová počas tlačového vyhlásenia k referendu v Bratislave 3. novembra 2022. Zdroj: tasr

VIDEO Čaputová: Trvám na tom, aby boli predčasné voľby čo najskôr, ale budem akceptovať aj September

Vitajte v Kocúrkove. Prezidentka Zuzana Čaputová konečne prestala mlčať. Ako mlčala po celý čas, kým odvolaný premiér Eduard Heger, hľadal svoju novú vládu. Aj keď mu ako hlava štátu už po odvolaní povedala, že on a ostatní, má spraviť všetky kroky k tomu, aby do konca januára bol známy termín predčasných volieb. Obrat u Čaputovej nastal až potom, ako Sulík včera oznámil, že on vlastne chce predčasné voľby. Aj keď predtým tvrdil, že ich nikdy nechcel.

„Po včerajšku je zrejmé, že väčšina politikov prijala fakt, že jediným východiskom z aktuálnej politickej krízy, sú predčasné voľby. na to, aby sa mohli uskutočniť, je potrebné prijať viaceré rozhodnutia. Ak nebudú prijaté do konca januára, využijem svoje právomoci a zostavím Úradnícku vládu,“ oznámila Čaputová.

Čakanie na Godota

Čakala teda na to, na čo takmer celé Slovensko? Kedy odvolaný Eduard Heger pochopí, že bol odvolaný? Môže si naša krajina dovoliť, aby prezidentka, ktorá má všetky právomoci, aby zasiahla, bola viac ako mesiac ticho? Nemlčala by ďalej, keby nebolo včerajšieho vyhlásenia Sulíka? Na niektoré otázky, je asi lepšie nedostávať odpovede..

Vitajte v Kocúrkove

Prezidentka ďalej uviedla, že „trvá na tom, aby boli predčasné voľby v prvej polovici tohto roku.“ Pripomenula, že odvolaná vláda má len obmedzené právomoci. Čo by bolo možno vhodné pripomenúť aj samotným jej členom. Poznamenala, že práve preto je nutné, aby boli voľby čím skôr.

Taktiež kvôli prijatiu štátneho rozpočtu na rok 2024. Na ten odkazoval aj predseda Hlas-SD vo svojom najnovšom vyjadrení. Potom, ako Čaputová zhrnula fakty, pre ktoré je nevyhnutné skoré konanie volieb, dodala „Ale budem akceptovať aj termín v Septembri.“

Občan na poslednom mieste

Ide teda prezidentke o dobro občanov, alebo o blaho politikov? Ak hlava štátu, ktorá zďaleka nemá také obmedzené právomoci, ako rada zdôrazňuje, vyhlási, že je nutné, aby boli voľby čím skôr, ako môže vzápätí povedať, že „ale akceptuje aj September?“ A čo demokracia? Jej hodnoty a princípy?

Nuž, potom, ako Zuzana Čaputová, „nebude občanom hovoriť, že majú ísť na referendum, ale ani ich teda od toho odrádzať,“ sa asi nie je, čomu čudovať. Spolu s predčasnými voľbami by malo byť jedným z nosných pilierov demokracie.

Zdroj: Fb Z.Č.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Čaputová: Trvám na tom, aby boli predčasné voľby čo najskôr, ale budem akceptovať aj September

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php