eReport.sk
Sulíkove predvolebné sľuby
Richard Sulík, foto:tasr

Sulík chce predčasné voľby až v septembri. Aby OČTK stihli ukončiť dôležité kauzy


Obyčajní Slováci počkajú. Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) bude s predstaviteľmi strán OĽANO, Za ľudí, Sme rodina a SaS rokovať popoludní na Úrade vlády SR. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Rozprávať sa majú o termíne predčasných parlamentných volieb.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Referendum sa blíži
  2. Na kombosnímke vpravo zosnulý generál Milan Lučanský.
  3. Kaliňák pustil novinárkam
  4. Už by aj stačilo!

Po tom, ako SaS odmietla rokovať o novej väčšine 76 poslancov, Heger v utorok (17. 1.) oznámil, že snahy o vznik 76-ky sú uzavreté a treba začať diskusie o predčasných voľbách. Za najreálnejší termín označil september. Hnutie Sme rodina je ochotné podporiť septembrový termín predčasných volieb, naďalej však preferuje voľby v júni.

Kolíková pripraví zmenu Ústavy?

Za stranu SaS sa na rokovaní zúčastní jej šéf Richard Sulík, podpredseda Branislav Gröhling a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková. Strana podporuje septembrový termín volieb.

„Potrebujeme pripraviť kvalitnú zmenu ústavy tak, aby sa nikto nemohol úspešne obrátiť na Ústavný súd s tým, že bolo porušené jeho pasívne ústavné právo,“ uviedol v stanovisku Sulík.

Obyčajní Slováci počkajú

SaS uprednostňuje september aj preto, že by už mohli byť definitívne ukončené dôležité kauzy na súde, ako je napríklad kauza bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K.

„Taktiež môžu za ten čas aj orgány činné v trestnom konaní v pokoji a bez zasahovania dokončiť rozrobené kauzy,“ dodal Sulík s tým, že ak príde k takejto dohode, očakáva, že prezidentka Zuzana Čaputová nechá do septembra dovládnuť vládu Hegera.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík chce predčasné voľby až v septembri. Aby OČTK stihli ukončiť dôležité kauzy

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: