eReport.sk
Kaliňák pustil novinárkam
Podpredseda Smer-SD Erik Kaliňák. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Kaliňák na verejnej diskusii o referende: Mali by ste sa zúčastniť bez ohľadu na váš názor na Fica!

Nová generácia politikov v Smere? Najmladší podpredseda opozičnej strany Smer-SD Erik Kaliňák si myslí, že občania by sa v sobotu mali zúčastniť na referende bez ohľadu na ich politické preferencie. Referendum je hlavne o zákonnom vymedzení spôsobu skracovania volebného obdobia vlády v prípade, že s ňou občania alebo parlament nie sú spokojní. Ak by neprišlo k ústavnému určeniu pravidiel skracovania volebného obdobia, hocijaké predčasné voľby nie sú na Slovensku možné ani teraz, ani v budúcnosti.

„Buď vám táto vláda robí zle a tým pádom by ste mali ísť do toho referenda, pretože je to jediný krok, ktorým sa viete dostať k predčasným voľbám, alebo nemáte radi Fica, bojíte sa jeho návratu, veríte tým politikom, ktorí strašia tým, ako to tu bude zlé, no a potom by ste mali ísť do referenda, aby ste, ak sa ich hrozby naplnia, mali možnosť toho Roberta Fica zosadiť skôr než o štyri roky,“ vysvetľoval význam referenda Kaliňák na verejnej diskusii v Košiciach.

Nová generácia politikov v Smere?

Podľa sociálnych demokratov sa jedná o jediný spôsob, ako docieliť, aby mali občania, alebo ich volení zástupcovia, možnosť vláde klepnúť po prstoch v prípade, že nie je schopná vykonávať svoj mandát, alebo očividne neplní svoje sľuby.

Diskusie Mladých sociálnych demokratov nie sú v posledných mesiacoch ojedinelou záležitosťou a zdá, že aj poslanecký klub Smeru môže v najbližších voľbách prejsť určitou generačnou obmenou.

Je to o občanoch

Kaliňák si od mladej generácie ľavicových politikov veľa sľubuje. „Už sa prosím posuňme v tej politike ďalej, lebo táto generácia, ktorá momentálne vládne, to nedokázala,“ konštatuje.

Po voľbách by podľa podpredsedu Smeru mala každá vláda zabudnúť na súboj so svojimi predchodcami a namiesto toho pracovať:

„Vtedy už musíte prepnúť, už ste tu pre občanov a už to nie je o vašom predchodcovi a o tom, ako sa voči nemu vymedzujete, ale o tom, čo dokážete ponúknuť.“

Erik Kaliňák, podpredseda Smer-SD

Fico vraj toho za 12 rokov ponúkol dosť

Na Slovensku síce vznikajú aj iné alternatívy okrem sociálno-demokratických strán, no ich nevýhodu vidí Kaliňák v krátkozrakosti. Zároveň tvrdí, že aj keď sa dalo dokázať viac, šéf Smeru Robert Fico sa za svoje pôsobenie v kresle premiéra nemusí hanbiť.

„Robert Fico toho podľa mňa ponúkol za 12 rokov dosť, dalo sa samozrejme viac, vždy sa dá viac, ale táto vláda a strany ako Progresívne Slovensko, alebo KDH, mi prídu strašne krátkozraké,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kaliňák na verejnej diskusii o referende: Mali by ste sa zúčastniť bez ohľadu na váš názor na Fica!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php