eReport.sk
Protest odborárov.
Protest odborárov. Ilustračná snímka: tasr

Po Smere idú do protestu aj odborári, svoju nespokojnosť vyjadria v Nitre!

Odborári strácajú trpezlivosť s Hegerovou vládou a rozhodli sa využiť jednu zo zákonných foriem občianskeho odporu! Protestom chcú vyjadriť kritické stanovisko k viacerým témam, medzi ktoré patrí aj nečinnosť vlády a chýbajúci sociálny dialóg.

Protestnú akciu organizuje Odborový zväz (OZ) KOVO ako verejnú aktivitu, ktorou chce upozorniť na zhoršujúcu sa sociálno-ekonomickú situáciu obyvateľov Slovenska. Akcia sa začne o 10.00 h a predchádzať jej bude dvojdňová letáková kampaň na Svätoplukovom námestí v Nitre, informoval člen predsedníctva Rady OZ KOVO pre Nitriansky a Trenčiansky región Ján Stískal. Protestné aktivity súvisiace so zhoršujúcou sa sociálno-ekonomickou situáciou obyvateľov Slovenska, stúpajúcou infláciou, následným zdražovaním cien potravín, elektriny, bývania i základných služieb, a v kontexte viacerých zmien pracovnoprávnej legislatívy v neprospech zamestnancov a ich zástupcov sa začali v septembri tohto roka.

OZ KOVO zorganizoval protestnú blokáciu cestných priechodov pre chodcov v Košiciach, Poprade, Žiline a Banskej Bystrici. „Najväčší a najsilnejší odborový zväz na Slovensku chce aj takýmto spôsobom poukázať a zároveň odmietnuť postupné znižovanie životnej úrovne a sociálnych štandardov slovenských zamestnancov i všetkých občanov Slovenska, a chce svoj nesúhlas verejne deklarovať,“ povedal Stískal.

Viac z domácej politiky:

  1. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.

Odborári chcú podľa Stískala zároveň upozorniť vládu SR i poslancov parlamentu, že rýchle prijímanie viacerých pracovno-právnych legislatívnych zmien bez verejnej diskusie, vypočutia si, či akceptovania oprávnených pripomienok zástupcov zamestnancov v tripartite či na iných fórach vedie k dramatickému znižovaniu životnej úrovne pracujúcich občanov i ostatných skupín obyvateľstva vrátane slovenských dôchodcov.

Pri tejto príležitosti upozorňujeme, že v stredu (20. 10.) bude čiastočne obmedzená doprava na cestnom priechode pre chodcov pri kruhovom objazde na ulici Bratislavská a Štúrova v Nitre.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Po Smere idú do protestu aj odborári, svoju nespokojnosť vyjadria v Nitre!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport