eReport.sk
Robert Fico pozýva na "čapicový" protest.
Robert Fico pozýva na "čapicový" protest. Zdroj: fb/robertficosk

Môže za nárast infikovaných v Rimavskej Sobote Ficov protest? Analytici prekvapili odpoveďou

Pred týždňom sa konal „čapicový protest“, ktorý zvolal do Rimavskej Soboty Smer. Viacerí politici však stranu kritizovali, že jej predstavitelia nezabezpečili dodržiavanie protipandemických opatrení. O niekoľko dní neskôr sa počet pozitívne testovaných zvýšil v Rimavskej Sobote takmer o 100 %.

Na celú vec upozornil Denník N, ktorý sa dokonca rozprával aj s človekom, ktorý ochorel na COVID-19 po proteste a je presvedčený, že sa musel nakaziť práve tam. Napriek tomu analytici zo zoskupenia Dáta bez pátosu nie sú naklonení verzii, že by sa prudký nárast infikovaných mohol práve „čapicový protest”. „Je veľmi ťažké konštatovať, že akákoľvek konkrétna akcia v exteriéri môže za nárast v konkrétnom okrese. Zvlášť, ak účastníci neboli len z daného okresu,“ upozornili s tým, že Rimavská Sobota bola pred týždňom na veľmi nízkych číslach a bola na 35. mieste na Slovensku.

– Foto: fb/databezpatosu

Za týždeň dokonca v hitparáde klesla, lebo ju rastom predbehli iné okresy. Jej susedia Lučenec a Poltár rástli o 103% a o 183%, čo je výrazne viac ako Rimavská Sobota. Lučenec na vyššie čísla, Poltár na nizučké. Ďalší sused Revúca má minimálny rast a minimálne čísla – ako bez pandémie,“ tvrdia analytici. Rebríčku skokanov tak kraľuje iný okres. „Rekordérom za týždeň sú Topoľčany, ktoré išli na štvornásobok za 7 dní a na desaťnásobok za 14 dní,“ upozorňujú odborníci. Pravdepodobne tak za nárast infikovaných nemôže Ficov protest. „Hromadných zápasov vo futbale a dokonca v hokeji a v interiéri bolo za posledné týždne veľa,“ dodávajú.

Čítajte viac:

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Môže za nárast infikovaných v Rimavskej Sobote Ficov protest? Analytici prekvapili odpoveďou

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport