eReport.sk
Ľudia protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni.
Ľudia protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni. Foto: tasr/ap

VIDEO Takto to začalo v roku 1938, Schallenberg = Mengele! Viedeň paralyzovali demonštranti

Na protestoch proti novým vládnym opatreniam v boji proti koronavírusu sa v sobotu vo Viedni zúčastnilo približne 30.000 ľudí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na aktualizované odhady rakúskej polície. Podľa Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) sa protestu malo zúčastniť až 100-tisíc ľudí, ktorí do metropoly krajiny dorazili autobusmi z viacerých spolkových krajín.

Demonštranti svojím pochodom narušili dopravu v celom centre Viedne a došlo k niekoľkým zatknutiam. Niektorí účastníci podľa medializovaných informácií hádzali na policajtov fľaše, vzduchom lietala aj pyrotechnika. “Atmosféra je vyhrotená,” povedal policajný hovorca.

Ľudia skandovali “Sloboda”

Viacerí protestujúci podľa portálu ORF mali napríklad žlté hviezdy s nápisom „neočkovaní“, držali v rukách transparenty, na ktorých stálo „Takto to začalo v roku 1938“ či „Schallenberg = Mengele“. Na demonštrantov, ktorí opakovane skandovali “Sloboda” podľa rakúskych médií dohliadalo 1300 až 1500 mužov zákona aj so služobnými psami.

Polícia síce evidovala viacero porušení zákona, najmä zo strany skupiniek chuligánov či pravicových extrémistov, ktorí sa medzi demonštrantov primiešali, protest bol však celkovo vo Viedni pokojný.

Zdroj: youtube.com/Miguel Rus

Rakúsko zavedie po rekordnom počte nových prípadov nákazy koronavírusom plošný lockdown, ktorý sa začne v pondelok a bude sa týkať zaočkovaných aj nezaočkovaných občanov. Oznámil to v piatok predpoludním kancelár Alexander Schallenberg. Lockdown bude trvať maximálne 20 dní s prehodnotením situácie po desiatich dňoch.

FOTO Vo Viedni ľudia protestovali proti lockdovnu aj očkovaniu

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Rakúska vláda zároveň oznámila, že od 1. februára 2022 začne v krajine platiť povinnosť byť zaočkovaný proti COVID-19 pre všetkých obyvateľov. Očkovanie treťou dávkou bude možné už po štyroch mesiacoch.

Podľa agentúry Reuters sa Rakúsko stane prvou krajinou v západnej Európe, ktorá túto jeseň znovu zavedie úplnú uzáveru s cieľom čeliť novej vlne pandémie, a zároveň pôjde o prvý štát, ktorý nariadi celej svojej populácii, aby sa dala zaočkovať.

Miera zaočkovanosti v Rakúsku patrí k najnižším spomedzi krajín západnej Európy — plne očkovaných je tam okolo 66 percent populácie. V uplynulých dňoch krajina hlásila viac ako 10.000 nových prípadov nákazy denne. Nemocnice aktuálne čelia náporu pacientov a počet obetí naďalej stúpa.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajti kontrolujú návštevníkom covidpasy na vianočných trhoch vo Viedni 17. novembra 2021.
  2. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  3. Alexander Schallenberg (vpravo).
  4. Demonštranti protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení v Rotterdame v piatok 19. novembra 2021.
  5. Ľudia zapaľujú svetlice počas protestu proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni v sobotu 20. novembra 2021.
  6. Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.

Zdroj: tasr/eReport

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Takto to začalo v roku 1938, Schallenberg = Mengele! Viedeň paralyzovali demonštranti

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport