tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Policajti kontrolujú návštevníkom covidpasy na vianočných trhoch vo Viedni 17. novembra 2021.
Policajti vo Viedni kontrolujú covidpasy - ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Polícia vyrukovala s ďalším hoaxom: Mnohí sú zmätení, kritizovanú správu videli aj v Televíznych novinách!

Slovenskí dezinformátori žijú svoj paralelný svet a šíria voloviny! Polícia na svojej fanúšikovskej stránke „Hoaxy a podvody – Polícia SR“ označila tvrdenia o odmietaní rešpektovania niektorých pandemických opatrení zo strany vybraných príslušníkov rakúskej polície a armády za hoax. O vyhlásení zväzu, ktorý rakúske bezpečnostné zložky zastupuje informoval v piatok aj eReport. Náš článok však vychádzal len z dostupných faktov. A reakcie ľudí pod príspevkom policajnej stránky hovoria samé za seba. Informáciu o rakúskych problémoch s ozbrojenými zložkami totiž včera priniesla napríklad aj televízia Markíza.

„Dezinformačná stránka Studňa pravdy a spolu s ňou aj ďalšie facebookové stránky prešpikované hoaxmi zverejnili bombastickú správu o tom, že rakúska polícia a armáda sa mali vzbúriť proti opatreniam rakúskej vlády. Ide samozrejme o nezmysel,“ píše sa na začiatku príspevku.

Zdroj: fb/hoaxPZ

Stránka svoje obvinenia voči portálom a médiám, ktoré uverejnili túto informáciu stavia na fakte, že rakúska polícia potvrdila, že kontroly covid passov aj naďalej vykonáva. S tým sa dá samozrejme súhlasiť, ale žiadne z médií netvrdilo, že polícia a armáda nevykonávajú kontroly a nerešpektujú pravidlá ako celok. Nikto nenapísal, že sa tento postoj týka každého policajta, alebo každého vojaka. Rovnako naše médium v žiadnom prípade nehovorilo priamo o vzbure.

Všetko je riadne odzdrojované

Kritika niektorých pandemických opatrení, neochota kontrolovať COVID passy a poukazovanie na protiústavnosť vybraných pravidiel prišla zo strany rakúskeho Zväzu ozbrojených síl a hlavne jeho prezidenta Manfreda Heidingera. Citovali sme verejný list zo 14. novembra, videorozhovor so samotným Heidingerom a v neposlednom rade sme spomenuli veľký protest, ktorý dnes v réžii časti rakúskej opozície reálne prebehol vo Viedni. Touto informáciou sa dokonca zaoberala aj televízia Markíza a to v rámci svojho hlavného večerného spravodajstva v piatok. Ak teda polícia označuje médiá, ktoré informáciu šírili, za dezinformačné, útočí tým aj na televíziu Markíza?

Reportáž Markízy si všimli aj komentujúci

„Akože dnes to vraveli aj v televíznych novinách na Markíza, tak potom podľa vás aj Markíza šíri hoax,“ vyjadrila sa jedna spomedzi komentujúcich na stránke „Hoaxy a podvody – Polícia SR“. Narážala pri tom na spomínanú reportáž v hlavnom spravodajstve Markízy. „Ja som vedel, že Markíza šíri hoaxy, budete ich nejako riešiť? Priamo v hlavných správach totižto tvrdili niečo iné,“ reagoval ďalší diskutujúci. Ako je zrejmé aj z priložených komentárov, na reportáž televízie Markíza sa v diskusii odvolávala väčšina komentujúcich.

FOTO Takto ľudia komentovali status polície: zmätenie aj posmešne

Zdroj: fb/hoaxPZ

Hovorí sa o tom aj v zahraničí

So správou pri tom neprišiel len náš portál, alebo Markíza. Správa sa šírila aj v zahraničných médiách, vrátane rakúskych, čo si komentujúci na policajnej stránke všimli taktiež: „Tak potom klamú aj francúzske a rakúske periodiká,“ tvrdí jeden z nich.

Radi by sme teda uviedli na pravú mieru, že sme od začiatku výhrady rakúskeho Zväzu ozbrojených síl prezentovali výlučne ako výhrady zástupcov rakúskych policajtov a vojakov, pri čom sme uverejnili a citovali len zo zdrojov, ktoré sme k článku priložili. Nikdy sme netvrdili, že budú protestovať, alebo nerešpektovať opatrenia všetci policajti a vojaci a že na dnešných protestoch nemá byť zabezpečená bezpečnosť a kľudný priebeh.

Napokon v sobotu sa podľa všetkého potvrdilo, že na masívnom proteste proti plošnému lockodownu a povinnému očkovaniu sa vo Viedni sa zúčastnili na 99 percent normálni aj keď nespokojní občania z celého Rakúsku a dokonca aj zo zahraničia. Áno, uskutočnili sa tam aj nejaké zatýkania a menšie násilnosti (možno desiatky). Rozhodne to nebola žiadna masová bitka medzi policajtmi a občanmi. A pri odhadovanej účasti okolo 38-tisíc demonštrantov, je niekoľko individuálnych konfliktnou skôr kvapkou v mori, ako významný problém.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Policajti kontrolujú vodičov, ktorí chcú opustiť rakúske mesto Wiener Neustadt v sobotu 13. marca 2021.
  2. Alexander Schallenberg (vpravo).
  3. Ľudia protestujú proti sprísneniu pandemických opatrení vo Viedni.
  4. Polícia používa vodné delo počas protestu proti sprísňovaniu opatrení zameraných na spomalenie šírenia koronavírusu v centre Bruselu v nedeľu 21. novembra 2021.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Polícia vyrukovala s ďalším hoaxom: Mnohí sú zmätení, kritizovanú správu videli aj v Televíznych novinách!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku