eReport.sk
Čo to Stančík predvádza?
Andrej Stančík na snímke z videa. Zdroj: twitter/andrejstancik

VIDEO Stančík po anglicky! Hovorí o našich záväzkoch voči Ukrajine


Stančík hovorí o našich záväzkoch voči Ukrajine! Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík mal pred bruselskou Radou pre všeobecné záležitosti opäť čo povedať k témam rusko-ukrajinskej vojny. A tiež migrácie. Vo videu v angličtine tvrdí, že európske krajiny majú Ukrajine pomáhať v jej snahe dostať sa do EÚ. Integrácia Ukrajiny do EÚ a NATO je však ohrozená. A to, ako uvádza, predovšetkým kvôli tomu, že sa náš východný sused nachádza vo vojnovom konflikte. To však vládni politici reflektujú len veľmi neradi.

Koho záujmy vlastne presadzujeme?

Otázne je, že koho záujmy vlastne chodia slovenskí politici do Bruselu presadzovať. Morálna a humanitárna podpora Ukrajiny vzhľadom na agresívne kroky Ruska rozhodne na mieste je. Existujú však podstatné faktory, ktoré by mali pre vládnych politikov ako je Stančík predstavovať určité mantinely. Jedným z nich je členstvo v NATO a cieľ nezapojiť alianciu do konflikty. Druhým sú domáce, teda slovenské problémy, ktoré nie sú malé. Vláda naviac na mnohých občanov niekedy pôsobí, ako keby boli pre ňu druhoradé.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  2. Nik ťa nechce!
  3. Andrej Stančík si podáva ruku s rakúskym prezidentom počas jeho návštevy SR.
  4. Nik ťa nechce!

„Veríme, že Európa musí spraviť všetko preto, aby Ukrajinu zapojila do procesu európskej integrácie,“ vyjadril sa Stančík na Twitteri k citlivej téme. „V týchto časoch je podpora Ukrajiny v jej integrácii do EÚ symbolická. A my musíme urobiť všetko preto, aby Ukrajinci cítili, že patria do EÚ a taktiež im pomôcť dosahovať ich ciele,“ dodal.

Sme vraj spoľahlivým partnerom

Hranice so Slovenskom mali počas posledných mesiacov uzatvorené viacerí významní partneri našej krajiny. Patrilo medzi nich Česko, Rakúsko, či Maďarsko. Česi hranice otvorili pred niekoľkými dňami, Rakúšania sa otvoriť hranice rozhodli začiatkom týždňa. Problém, ktorý na Slovensku nastal s migráciou, však poukázal na určité medzery v prístupe vlády a migračného úradu. Stančík aj napriek zjavným faktom trvá na tom, že Slovensko je v otázkach migrácie spoľahlivým partnerom.

„Vítam rozhodnutie Rakúska zastaviť kontroly na hraniciach, musíme zabezpečiť fungovanie Schengenského priestoru,“ skonštatoval, vzhľadom na vypuklosť problému, relatívne stručne.

Zdroj: twitter/andrejstancik

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Stančík po anglicky! Hovorí o našich záväzkoch voči Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: