eReport.sk
Andrej Stančík si podáva ruku s rakúskym prezidentom počas jeho návštevy SR.
Andrej Stančík si podáva ruku s rakúskym prezidentom počas jeho návštevy SR. Foto: fb/andrejstancik95

Stančík rokoval s rakúskym partnerom. Čo vlastne vyrokoval?


Stančík rokoval s rakúskym partnerom. Čo ocenil a čo podčiarkol? Na stole boli aktuálne témy, ktoré sa bytostne týkajú tak Slovenska ako aj Rakúska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovičove zákony
  2. Michal Kaliňák.
  3. Rusko a Putin
  4. Nik ťa nechce!

Kontroly pre nelegálnu migráciu nie sú potrebné na vnútorných hraniciach členských štátov. Nevyhnutné sú len na vonkajšej hranici Schengenu. Uviedol to štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Andrej Stančík po stredajšom rokovaní s rakúskym partnerom Petrom Launsky-Tieffenthalom vo Viedni.

„Slovensko aktívne pristupuje k riešeniu problému migrácie. Počet nelegálnych prekročení hraníc výrazne klesá a kontroly strácajú opodstatnenie,“ skonštatoval.

Ocenil tiež prístup Rakúska v rokovaniach s krajinami Západného Balkánu. Partneri sa zhodli, že pri riešení nadchádzajúcich výziev, ako vojna na Ukrajine či energetická kríza, treba európsku jednotu. Rakúsko aj Slovensko musia podľa Stančíka diverzifikovať svoje energetické zdroje.

Pripomíname, že ešte začiatkom januára tohto roka utrúsil Stančík z pozície pravej ruky šéfa slovenskej diplomacie dosť sarkastickú poznámku v súvislosti s energetickou krízou. „Podľa ruskej propagandy a jej užitočných šíriteľov sme už všetci v Európe mali dávno zamrznúť bez ruského plynu. Zatiaľ ale zamrzol len postup ruských okupantov a ich “týždňová” špeciálna operácia,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti.

Stančík tak trochu pozabudol, že na Slovensku nie je všetko len o tom, či niekto zamrzne. Ľuďom chodia oznámenia o niekoľkonásobnom zvyšovaní cien za energie a do vážnych problémov sa dostali aj niektoré podniky a obce, ktoré zatiaľ nevidia svetlo na konci tunela.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík rokoval s rakúskym partnerom. Čo vlastne vyrokoval?

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: