eReport.sk
Nik ťa nechce!
Štátny tajomník rezortu zahraničia Andrej Stančík. Foto: fb/andrejstancik95

Stančík verí v NATO: Ak by Rusko proti nám bojovalo, ich armáda by bola už minulosťou!


Stančík verí v NATO. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík (OĽANO) si myslí, že ruská armáda by v otvorenom konflikte s NATO nemala šancu a jej existencia by sa stala minulosťou. Zdôrazňuje zároveň, že NATO nemá záujem o konflikt s Ruskom a že podľa neho na Ukrajine nebojuje ani jeden aliančný vojak. Dodávky zbraní na Ukrajinu sú však vraj morálne a v záujme Slovenska.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Postupujeme v súlade so zákonmi
  2. Uvrhli štát do krízy?
  3. Príde trestnoprávna zodpovednosť čurillovcov?
  4. OĽANO a Demokrati sú odrazom biedy

Stančík verí v NATO

„Ak by Rusko skutočne bojovalo proti NATO, o ruskej armáde by sa hovorilo len v minulom čase. Naopak, NATO robí všetko preto, aby sa priamemu konfliktu s Ruskom vyhlo a na Ukrajine nebojuje ani jeden vojak NATO,“ uviedol Stančík na sociálnej sieti.

Rusko na hraniciach?

Prívrženci potreby porážky Ruska v rusko-ukrajinskom konflikte dlhodobo tvrdia, že Rusko má v pláne po prekonaní Ukrajiny napadnúť Slovensko, alebo Poľsko. Ruská strana však takéto dohady naďalej odmieta.

Na jednej strane je pravdou, že takýto ruský postup by bol vzhľadom na pomer síl medzi Ruskom a NATO nelogický, na strane druhej sa ani so samotným útokom na Ukrajinu pôvodne nerátalo a Rusko správy o takýchto plánoch rovnako dementovalo.

Právo na zbrane

Každopádne, veľká diskusia sa vedie aj o dodávkach zbraní. Pre niekoho je to správny krok, pre iných spôsob a dokonca až prostriedok predlžovania konfliktu. Stančík má v tom už dlhšie jasno, aj keď sa jedná vo svojej podstate o nie až tak rozšírený názor, hlavne medzi občanmi a v odbornej komunite.

„Na dodávky zbraní máme právo aj podľa Charty OSN a je to nie len správne morálne, ale je to aj v našom záujme, keďže mať Rusko na hraniciach by bola bezpečnostná a ekonomická katastrofa,“ dodal Stančík.

Zdroj: FB A. Stančík

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík verí v NATO: Ak by Rusko proti nám bojovalo, ich armáda by bola už minulosťou!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: