eReport.sk
Robert Fico, foto: tasr

VIDEO Smer odvoláva Sulíka: Máme informácie, že ste sfalšovali maturitné vysvedčenie, pán minister!

Opozičný Smer sa spolu s nezaradenými poslancami okolo Tomáša Tarabu dnes snaží v parlamentnom pléne odvolať ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). Dôvodom má byť podľa Smeru napríklad rast cien energií a neriešenie celého problému, škandál so zákazkou pre firmu LAMA od Slovenskej pošty, alebo Sulíkov plán zrušiť kontaktné úrady práce.

Predseda Smeru Robert Fico však hneď na začiatku tohto bodu prišiel s dvomi prekvapivými požiadavkami na Sulíka. Chce po ňom, aby predložil maturitné vysvedčenie, ktoré dokladoval pri nástupe na vysokú školu a rovnako chce, aby Sulík vysvetlil odkiaľ zobral peniaze na svoj ranč v Austrálii.

Podľa Fica Sulík sfalšoval maturitné vysvedčenie

„Chcem požiadať pána ministra, a teraz sa už nepýtam ani priateľsky ani kamarátsky pán minister, aby ste predložili svoje maturitné vysvedčenie, ktoré ste predložili ako doklad na vstup na vysokú školu v Bratislave, pretože máme informácie, že ste sfalšovali maturitné vysvedčenie“, hovoril pri svojom úvodnom slove Fico. Pokiaľ by sa potvrdili podozrenia okolo Sulíkovho maturitného vysvedčenia, nešlo by o prvého člena vlády, u ktorého existujú pochybnosti o zákonnom získaní vzdelania.

Zdroj: tvnrsr

Fico pokračoval aj novými zisteniami opozície o Sulíkovom ranči v Austrálii. „My sme si včera pozreli austrálsky portál Land Registry Service a vaše meno tam svieti ako žiarovka, ktorú chcete šrobovať v detských izbách ako recept na boj proti zdražovaniu. Pýtame sa, aký to je ranč, akú má rozlohu, kto sú dvaja ďalší vlastníci, chceme vedieť, koľko to stálo, z akých prostriedkov ste to financovali.“ Sulík sa k téme vyjadroval na základe diváckej otázky vo víkendovej relácii Na telo. Podrobnostiam ohľadom svojej nehnuteľnosti v Austrálii sa však vyhýbal.

„Vy používate Slovensko iba ako nejakú hračku. Keď sa vám to páči, tak ste tu a potom chcete zdrhnúť do Austrálie na nejaký ranč a na celé Slovensko sa vykašlať.“ Týmito slovami Fico pravdepodobne narážal na slová ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), ktorý naznačil, že by sa Sulík mohol do Austrálie vydať na svoj dôchodok.

Viac z domácej politiky:

  1. Juraj Blanár a Veronika Remišová v štúdiu RTVS.
  2. súd, kladivko, žena, sudkyňa
  3. Podpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS)
  4. Richard Sulík (SaS)

Samotný Fico týmito dvomi požiadavkami prekvapivo rýchlo ukončil svoj úvodný vstup k Sulíkovmu odvolávaniu s tým, že ešte pred začiatkom rozpravy o konkrétnych dôvodoch odvolávania má Sulík poslancom odpovedať na tieto otázky

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Smer odvoláva Sulíka: Máme informácie, že ste sfalšovali maturitné vysvedčenie, pán minister!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport