eReport.sk
Veronika Remišová.
Veronika Remišová. Zdroj: tvm

VIDEO Remišová zámerne klamala, aby očiernila Žilinku, tvrdí Raši


„Maroš Žilinka je taký istý politik ako Daniel Lipšic. Viete, komu patrí tento výrok? Ak ste tipovali, že je to predsedníčka strany, ktorá si na svoj snem objednáva stôl pre dvoch, pani Remišová, máte pravdu,“ uviedol vo svojom statuse podpredseda mimoparlamentného Hlasu Richard Raši. Poslanec, lekár a tiež bývalý minister zdravotníctva pripomenul svoje víkendové vystúpenie v relácii na Telo, kde ho moderátor TV Markíza Michal Kovačič pozval do diskusného ringu s vicepremiérkou a šéfkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou.

Diskusia, o ktorej priebehu sme na stránkach eReportu už informovali, bola celkom štedrá na zaujímavé hlášky najmä vďaka Remišovej. Tá sa v tejto súvislosti pred kamerami strápnila aj v momente, keď nedokázala správne odpovedať na otázku, aká je výška základnej sadzby DPH na Slovensku.

Raši však tentoraz poukázal na Remišovej tvrdenia o generálnom prokurátorovi Marošovi Žilinkovi. Podľa vicepremiérky je totiž Žilinka taký istý politik ako špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Je to však tak? Opozičný poslanec tvrdí, že nie je a Remišová porovnáva hrušky s jablkami. Dokonca uvádza, že zámerne klame, keď to tvrdí – a to len preto – aby Žilinku očiernila.

VIDEO Veronika Remišová: Maroš Žilinka je taký istý politik ako Daniel Lipšic

Zdroj: fb/riso.rasi/tvm

„Táto pani, či už úmyselne, alebo z čistej nevedomosti tvrdila túto lož pred celým Slovenskom v živom televíznom vysielaní,“ napísal svoj pohľad na vec Raši.

Vzápätí vysvetlil, prečo o Remišovej hovorí, že je klamárka: „Maroš Žilinka je celý život prokurátorom a ako odborník bol dva roky uvoľnený, aby robil v Radičovej vláde štátneho tajomníka. Nie ako straník, ale ako odborník. Naopak, Daniel Lipšic bol podpredsedom KDH, potom si založil stranu NOVA, kde bol predsedom a ktorá sa na Matovičovej kandidátke dostala do parlamentu. Lipšic bol dvakrát ministrom, raz vedúcim služobného úradu na ministerstve a aj poslancom, kým sa po tragickej nehode, ktorú zavinil, nevzdal mandátu.“

A na záver sa Raši šéfky Za ľudí opýtal: „Tak ako, pani Remišová, sú obaja rovnakí politici?“

Zdroj: fb/riso.rasi

Informácie o Žilinkovi nie je ťažké si dnes „vygúgliť“, aj portál wikipedia potvrdzuje, že generálny prokurátor sa na Lipšicovu politickú kariéru naozaj zďaleka „nechytá“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Maroš Žilinka.
  2. Jozef Pročko-poslanec (OĽANO)
  3. Veronika Remišová (Za ľudí).
  4. Veronika Remišová (Za ľudí)
  5. Juraj Blanár a Veronika Remišová v štúdiu RTVS.
  6. Veronika Remišová (Za ľudí)
  7. Rozviazané ruky viac ako zákon?

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Remišová zámerne klamala, aby očiernila Žilinku, tvrdí Raši

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: