eReport.sk
Na kombosnímke Richard Raši a Veronika Remišová
Na kombosnímke Richard Raši a Veronika Remišová Zdroj: TV Markíza

VIDEO Hanba na sto rokov! Remišová nevedela, akú máme na Slovensku DPH


Toto sa už s ňou potiahne. V nedeľnej diskusii televízie Markíza Na telo sa stretla vicepremiérka a ministerka pre digitalizáciu Veronika Remišová s bývalým ministrom zdravotníctva Richardom Rašim. Hoci sa predpokladalo, že sa téma bude točiť najmä okolo budúcnosti koalície či digitalizácie Slovenska, nakoniec zaujala Remišová niečím úplne iným.

Svoje otázky môžu totiž politikom posielať aj diváci. Video s odpoveďami zverejnila Markíza na sociálnej sieti. Vicepremiérky sa jeden z divákov spýtal, či vie, aká je na Slovensku DPH. „Samozrejme,“ vyhlásila sebavedome Remišová. „Aká?“ nedal sa moderátor a vicepremiérka zaváhala. „No vidíte, dobrá otázka,“ šomral Raši. Ministerka tak musela zo seba nakoniec vysúkať odpoveď. „21 percent,“ smiala sa Remišová. Ale nebolo čomu. Základná sadzba DPH na Slovensku je totiž vo výške 20 %. Raši sa tejto chyby okamžite chytil a na svojom profile zverejnil aj video so štipľavým odkazom.

„Toto je jasný dôkaz totálnej nekompetentnosti nielen podpredsedníčky vlády, ale celej vlády. Alebo nám chystajú zvyšovanie DPH a zabudli nám to povedať?“ čudoval sa exminister.

Nebol však jediný, kto Remišovej otrepával tento prešľap o hlavu. Výčitkami ju zasypali aj jej vlastní fanúšikovia. „A koľko percentnú DPH máme? 21?“ rypla si diskutujúca do ministerky, ktorá nakoniec stratila nervy. „Lebo ostatní politici nikdy nespravili chybičku, viď minister financií pán Kažimír so svojím grafom,“ vytiahla starú kauzu súčasného guvernéra NBS, ktorý počas jednej z diskusií mával grafom, keď vysvetľoval ceny plynu.

– Foto: fb/NatelosMichalomKovacicomTVMarkiza

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Hanba na sto rokov! Remišová nevedela, akú máme na Slovensku DPH

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne