eReport.sk
Na kombosnímke Richard Raši a Veronika Remišová
Na kombosnímke Richard Raši a Veronika Remišová Zdroj: TV Markíza

VIDEO Raši obviňuje Remišovú z korupcie! Ministerka: Na rozdiel od SMEROHLASU ani neviem, čo korupcia je

Richard Raši, spoluzakladateľ strany HLAS-SD, na tlačovej konferencii začal už v úvode zostra. Poukázal na to, že Veronika Remišová prevzala od Andreja Kisku zadlženú stranu, ktorá ma troch veriteľov.

Related Posts

  1. Peter Pellegrini.
  2. Poslanec OĽANO Jozef Pročko
  3. Demokratické hodnoty sa zase prejavili?
  4. Róbert Suja, kandidát na predsedu KSK strany HLAS – SD
  5. Zľava Richard Takáč (Smer-SD) a Veronika REmišová (Za ľudí) v televíznom štúdiu.
  6. Šéfka Za ľudí Veronika Remišová na snímke z videa.
  7. Na kombosnímke zľava Peter Pellegrini a Veronika Remišová.
  8. Veronika Remišová (Za ľudí).

Jedným z nich je samotný bývalý prezident Andrej Kiska, ktorému má zaplatiť v máji budúceho roku zaplatiť takmer dva milióny eur. Okrem neho sú veriteľmi strany Za ľudí , Peter Zálešák a Ján Tomáš.

Audítorska správa

Ktorú má strana Za ľudí zverejnenú na svojom oficiálnom webe, hovorí o obrovskej zadlženosti strany s dovetkom, že nie je isté, či bude strana veroniky Remišovej schopná prežiť aj budúci rok.

Richad Raši poukázal aj na to, že Zálešák i Tomáš sú kamarátmi Andreja Kisku a obaja sú aj spolumajiteľmi známej spoločnosti NAY.

Zhoda náhod

NAY sa v apríli zlúčila so spoločnosťou NAY TROLABS. Jej vlastníkom je Dušan Duffek. Ten vlastní aj ďalšiu firmu a práve tu sa príbeh začína zamotávať. Táto Duffekova spoločnosť, Trampus City získala miliónovú zákazku od rezortu Veroniky Remišovej.

„Čiže dvaja páni požičajú 600 a 900 tisíc strane Za ľudí. Pani ministerka dá vzápätí zákazku za milión eur pánovi, ktorý je spoločníkom týchto pánov v inej firme.“

Richard Raši, HLAS_SD

Súťaž bola pochybná!

Raši uviedol, že už samotné výberové konanie bolo viac ako pochybné. Jednou z podmienok súťaže bolo, aby jej víťaz mal podobné skúsenosti a to v pretavenej hodnote aspoň 200 000 eur. Duffekova firma však preukázala len 50 000. Napriek tomu, zákazku dostala. Celú kauzu si môžete pustiť aj na youtube:

Remišovej obrana

Ministerka zareagovala na TK Hlasu na sociálnej sieti Facebook, kde uviedla: „Páni zo Smeru, teda Hlasu nevedia pochopiť, že verejné obstarávanie sa dá robiť aj bez „škrabkania“ a bez škatúľ od šampanského. Aj preto Pellegrini a Raši od prvého dňa, čo som odstavila kšefty zo štátnych peňazí v IT a eurofondoch, nemajú pokoj a hľadajú na mňa nejakú špinu. Keď nič nenájdu, tak si ju jednoducho vymyslia. A to tak, že čo slovo, to klamstvo. Páni, ide to aj inak, nie Smerácky a nie kšeftársky. Transparentne, bez pochybných tendrov, ako boli tie vaše. A tak to budeme robiť aj naďalej, či sa vám to páči alebo nie. A vy namiesto škrabkania a klamstiev radšej pracujte pre občanov.“

Zdroj: TK HLAS, Fb V.Remišová


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Raši obviňuje Remišovú z korupcie! Ministerka: Na rozdiel od SMEROHLASU ani neviem, čo korupcia je

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti