eReport.sk
Predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka, foto:tasr

Machinácie na košickej župe? Suja hovorí o korupcii a rodinkárstve!

AKTUALIZOVANÉ V súvislosti s nákupom bezkontaktných teplomerov Košickým samosprávnym krajom (KSK) začala Národná kriminálna agentúra (NAKA) trestné stíhanie. Potvrdil Michal Slivka z Prezídia Policajného zboru (PZ).

Členovia hlasu podali trestné oznámenie

O začatom trestnom stíhaní informovala v piatok strana Hlas-SD s tým, že dvaja členovia jej krajskej organizácie podali koncom minulého roka v súvislosti s kauzou „predražených teplomerov“ na základe medializovaných informácií trestné oznámenie.KSK obstaral v rokoch 2020 a 2021 v rámci protiepidemických opatrení spolu 191 prechodových teplomerov za viac ako 165.000 eur.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ohrozí rozhodnutie vlády Slovákov?
  2. Brigita Schmögnerová v štúdiu súkromnej spravodajskej televízie.
  3. Pellegrini, Hlas, expremiér
  4. Blaha o rozhodnutí Nemecka
  5. Sú Slováci nepoučiteľní?
  6. Peter Pčolinský (Sme rodina)
  7. Róbert Suja, kandidát na predsedu KSK strany HLAS – SD
  8. Na kombosnímke Richard Raši a Veronika Remišová

Ďalších 14 teplomerov obstarala Správa ciest KSK za viac ako 13.000 eur. Kritici poukazovali na to, že išlo o výrazne vyššie, až dvojnásobné ceny, ako predtým nakupovali iné kraje. Predseda KSK Rastislav Trnka argumentoval, že teplomery boli vo vyššej verzii, s dodávkou, montážou a kalibráciou, ako aj predĺženou zárukou. Kraj pritom podľa neho vychádzal z víťaznej ponuky od oslovených troch firiem.

Suja hovorí o jasnej korupcii

Klientelizmus, rodinkárstvo, predražené nákupy a pravdepodobne aj korupcia. Úrad pre verejné obstarávanie svojim rozhodnutím v júni 2022 potvrdil nezákonnosť na KSK, kedy kraj nakupoval najdrahšie na Slovensku spomedzi všetkých krajov. Teraz vyšetrovateľ začal aj trestné stíhanie. Ide o bezprecedentný rozvrat na Úrade KSK. Podľa ďalších informácií, ktoré máme, sa obávam že ide len o špičku ľadovca. Vyzývame preto všetky subjekty, ktoré podporujú kandidatúru súčasného župana aby sa vyjadrili k jeho podpore a k tejto jeho kauze, či je to morálny profil vhodný na podporu ich stranami.“ hovorí kandidát na predsedu KSK Róbert SUJA.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Machinácie na košickej župe? Suja hovorí o korupcii a rodinkárstve!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti