eReport.sk
Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD.
Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD. Foto: yt/eReport

Fico sa pustil do Zelenského: Vláda mu urobila „standing ovation“ a on vzápätí zastavil dodávky ropy!

Predstavitelia opozičnej strany Smer-SD dnes reagovali na zastavenie dodávok ruského plynu do Európy Ukrajinou. Predseda strany Robert Fico kritizuje vládu, že sa namiesto intenzívneho riešenia tohto problému sústredia na návštevu celebritného páru Geissenovcov na Slovensku. Problémy s plynom by mal pri tom riešiť v prvom rade minister hospodárstva Richard Sulík (SaS), ktorý však v týchto dňoch je hlavnou osobou, ktorá Geissenovcov sprevádza po Slovensku. Svoje si od opozičného lídra vypočul aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, ktorý mal ešte včera online prejav v slovenskom parlamente, no dnes vyšla aj napriek tomu informácia o zastavení veľkej časti toku ropy na Slovensko.

„Vysvetlite mi, ako je možné, že prezident Zelenskyj urobí o dvanástej hodine na obed príhovor naživo slovenskej vláde a slovenskému parlamentu, príhovor, ktorý ja považujem osobne za veľmi nevhodný, pretože pán Zelenskyj nás považuje za svojich sluhov, všetci mu zatlieskajú v stoji, urobia mu standing ovation a v noci príde rozhodnutie, že Ukrajina jednostranne zastavuje tok plynu na jednej z vetiev, ktoré idú cez Ukrajinu smerom na Slovensko,“ poznamenal Fico

Zdroj: video:yt/smersd

Problémov je veľa, no parlament nerokuje

Fico taktiež kritizuje, že parlament dnes prerušil svoje rokovanie pre nedostatok bodov programu. Upozorňuje zároveň, že návrhy riešenia z dielne Smeru boli zamietnuté bez diskusie zo strany vládnych poslancov. „Prídeme vo štvrtok do parlamentu, budeme mať celý rad návrhov na uznesenie, na cenové úpravy. Samozrejme musíme uvažovať aj o tom, že budeme volať ľudí do ulíc. Čo tým ľuďom iné môžeme my ponúknuť, ako je toto? Myslíte si, že ľudia sa najedia z našich tlačových konferencií? Ale my sme opozičná strana. Že sa najedia z toho, že dávame návrhy na ústavný súd, že dávame návrhy v Národnej rade Slovenskej republiky, hádame sa a apelujeme? Z toho sa ľudia nenajedia. Ľudia sa najedia len vtedy, ak dôjde reálne k zmene politickej garnitúry, ktorá momentálne na Slovensku je,“ skonštatoval Fico.

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi politikov, ktorých vyjadrenia uverejňuje.

Bude vás zaujímať:

  1. Robert Fico na snímke z videosnímke.
  2. Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga.
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič, Roman Mikulec a Daniel Lipšic.
  4. V popredí Michal Šimečka.
  5. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  6. Pavel Fischer
  7. Na ilustračnej snímke ukrajinská vlajka na ceste v meste Mariupol počas 54. dňa ruskej invázie na Ukrajinu v pondelok 18. apríla 2022.
  8. Anna Belousovová
  9. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fico sa pustil do Zelenského: Vláda mu urobila „standing ovation“ a on vzápätí zastavil dodávky ropy!

Odoberať
Upozorniť na
guest
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti