eReport.sk
Anna Belousovová
Anna Belousovová Foto: tasr

Bude nám ešte horúco! Aj bez plynu z Ukrajiny, predpovedá Belousovová

Ukrajina v stredu odstavila jeden z plynovodov, ktorým na Slovensko a potom ďalej prúdi plyn. Údajne zasiahla „vyššia moc“. Ukrajinci sa zrejme sami pustili do plynového boja s Ruskom. Obete však takéhoto konania môžu byť Slovensko a časť Európy. Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi uvedenými v príspevku.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj iba v utorok v parlamente vystúpil so svojim prejavom. V ňom Slovensku poďakoval za solidaritu v ťažkých časoch. Vyzval aj k väčším sankciám proti Rusku.

Po pár hodinách sa však Európa dozvedela nečakanú správu, a to že ukrajinský plynárenský prepravca stopol dodávky ruského plynu cez územie Ukrajiny.

Šéfka strany Národ a Spravodlivosť a exnárodniarka Anna Belousovová, ktorá to v statuse dala svoje rozhorčenie nad týmto konaním patrične najavo.

Prečo tak zrazu priťahuje Ukrajina ventil Európe?

Belousovová si myslí, že ukrajinský prezident, ktorý sa prihovoril v parlamente naším poslancom, nám de facto určil nové úlohy, a pár hodín neskôr ukrajinský prepravca zastavil 1/3 dodávok plynu z Ruska do Európy. Vraj za to môžu Rusi, lebo prepravná stanica, ktorú odstavili je na okupovanom území – v Luhansku. „Zastavenie dodávok plynu zdôvodnili „aktivitami ruských okupačných vojsk“. Je zaujímavé, že doteraz im vôbec nevadilo, že Lugansko sa nepodriaďuje Kyjevu už dlhé roky a dodávky išli!“ zamýšľa sa Belousovová a dodáva, že aké konkrétne aktivity tam Rusi robia, to Kyjev nepovedal. „Predpokladám, že Rusi si nebudú ničiť vlastný biznis s plynom tým, že by ohrozovali bezpečnosť dodávok cez stanicu, ktorou prúdi 1/3 dodávok plynu do Európy!!! Tak prečo tak zrazu priťahuje Ukrajina ventil Európe? Čo za tým bude?“ pýta sa bývalá podpredsedníčka nášho parlamentu.

Prečo tak zrazu priťahuje Ukrajina ventil Európe? Čo za tým bude?

Anna Belousovová, predsedníčka strany Národ a Spravodlivosť

Podľa Belousovovej je zaujímavé, že toto rozhodnutie prišlo pár hodín po tom, ako kongres USA schválil významnú finančnú pomoc pre Ukrajinu… Hádajte, kto bude teraz dodávať Európe tú chýbajúcu 1/3 objemu plynu? Že by to čírou náhodou boli USA?“ kladie šéfka malej strany ďalšie otázky Exnárodniarka si myslí, že schéma na to je jednoduchá:

Zdroj: fb / Anna Belousovová

O čo menej plynu dodá Rusko, o to viac a drahšieho plynu dodá USA. A kto to zariadi? No predsa ten, kto má v rukách ventil, t.j. prepravu. A tým je Ukrajina. A bude na ďalšie zbrane. Kto to zaplatí? No predsa MY!! A to doslova. Bude horúco. Aj bez plynu,“ zakončila „vizionársky“ svoj status Anna Belousovová.

Bude vás zaujímať:

  1. Nemecký minister hospodárstva Robert Habeck gestikuluje počas tlačovej konferencie v Berlíne 27. apríla 2022.
  2. Richard Sulík
  3. Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD.
  4. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.
  5. Britský premiér Boris Johnson.
  6. plynové potrubie plyn spustenie ilustračka
  7. Na ilustračnej snímke plynový sporák v domácnosti.
  8. Zľava šéf európskej diplomacie Josep Borrell, ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba a kanadská ministerka zahraničných vecí Melanie Jolyová pred stretnutím ministrov zahraničných vecí EÚ v Bruseli v pondelok 16. mája 2022.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bude nám ešte horúco! Aj bez plynu z Ukrajiny, predpovedá Belousovová

Odoberať
Upozorniť na
guest
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti