eReport.sk
Zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Zľava poľský prezident Andrzej Duda a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Foto: tasr

Duda v Kyjeve: Je na čase uzavrieť novú susedskú dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom!

Poľský prezident Andrzej Duda v nedeľu počas prejavu v ukrajinskom parlamente povedal, že ruská invázia na Ukrajine si vyžaduje novú dohodu o partnerstve medzi Poľskom a Ukrajinou. TASR správu prevzala z agentúr AP a PAP.

„Vzhľadom na priateľské vzťahy medzi Varšavou a Kyjevom, ktoré sa v kontexte pokračujúcej ruskej vojny na Ukrajine stali ešte viac viditeľnými, je na čase uzavrieť novú susedskú dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom,“ povedal. Táto dohoda by podľa neho mala brať do úvahy všetko, čo tieto dve krajiny stihli vo svojich vzťahoch vybudovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poľský prezident Andrzej Duda
  2. Na archívnej snímke z 24. januára 2019 v nemeckom Ludwishafene členka punkovej skupiny Pussy Riot Marija Aľjochinová.
  3. Kosáky aj sekery. Jedna z oficiálnych fotografií, ktorá bola súčasťou upútavok na poľský film Volyň.
  4. Poľský prezident Andrzej Duda
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  6. Na archívnej snímke Andrij Deščycia.
  7. Sprava predseda vlády SR Eduard Heger a prezident Poľskej republiky Andrzej Duda počas prijatia v priestoroch historickej budovy Úradu vlády SR 11. mája 2022 v Bratislave.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa Poľsku poďakoval za podporu, ktorú poskytuje jeho krajine i vojnovým utečencom z Ukrajiny. Duda sa stal prvým zahraničným prezidentom, ktorý osobne vystúpil s prejavom pred ukrajinskou Najvyššou radou, odkedy Rusko 24. februára spustilo vojenskú inváziu na Ukrajinu, pripomína PAP. Susednej krajine takisto prisľúbil ďalšiu podporu v snahe stať sa členom EÚ a podporil i prísne sankcie voči Rusku.

Poľsko, ktoré od začiatku ruskej invázie prichýlilo milióny ukrajinských utečencov, sa stáva jedným z kľúčových spojencov Ukrajiny, konštatuje AP. Cez Poľsko na Ukrajinu prúdi humanitárna pomoc i zbrane, dodáva táto agentúra.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Duda v Kyjeve: Je na čase uzavrieť novú susedskú dohodu medzi Ukrajinou a Poľskom!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti