eReport.sk
Foto: tasr

VIDEO Pellegrini kritizoval antirúškarov aj Fica: Tu pobehuje s plexisklom! To je aký výsmech

Predseda opozičného neparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini na štvrtkovej tlačovej konferencii zrejme mnohých prekvapil tým, ako sa relatívne výrazne postavil na stranu vlády v otázke snahy dosiahnuť dodržiavanie protipandemických opatrení zo strany občanov. Hovoril o antirúškaroch a anticovidových ľuďoch, rovnako sa navážal do plexiskla svojho kolegu z opozície, Roberta Fica (Smer-SD). Pellegrini tiež vyhlásil, že opatrenia poslušne a poctivo dodržiava.

„Predsa, ak som raz bol aj predseda vlády a od ľudí som žiadal, aby v ťažkých situáciách pomohli krajine prekonať tú zlú situáciu, tak musím ísť príkladom a nebudem rozprávať niečo za kecpultom s plexisklom, ktoré nie je FFP2, len preto aby ma videli na kamere a bol som krásny,“ emotívne vysvetľoval Pellegrini pred novinármi, pričom svoju kritiku cielil aj na šéfa Smeru.

Nešetrne si kopol do trojnásobného expremiéra

To však nebolo všetko. Pellegrini zašiel ešte ďalej. Aby bolo všetkým jasné, že jednoznačné napomenutie si zaslúži práve jeho bývalý stranícky šéf, pokračoval v prezentácii Fica ako odstrašujúceho príkladu toho, ako nebyť vzorom pre občanov.

„To je tiež, aký príklad bývalého predsedu vlády, keď tu pobehuje s plexisklom namiesto toho, že má mať FFP2,“ nešetrne si kopol do trojnásobného expremiéra. Fico je totiž známy tým, že dlhodobo nahrádza rúško a respirátor priehľadnou ochranou, pričom to odôvodňuje tým, že je kardiak.

Pellegrini o politikoch bez masiek: Sú trápni!

Pellegrini opäť vyzval ľudí k dodržiavaniu opatrení, vrátane nosenia rúšok a respirátorov. Uviedol, že voči poslancom NR SR, ktorí sa v pléne pohybujú bez rúška, by zakročil. „Keby som bol predseda parlamentu, tak jednoducho preruším rokovanie a nebude sa rokovať, kým to nebudú všetci mať. Lebo toto trápne vykazovanie, potom sa tam rehocú, majú handru na ústach, alebo niečo, to je aký výsmech!,“ rozhorčoval sa pred kamerami Pellegrini, ktorý snahy politikov takto na seba upozorniť považuje za trápne: „Mňa veľmi mrzí, že sa vôbec nájdu politici, ktorí si takto potrebujú niečo dokazovať, je to trápne, nevyjadrujú tým žiadny odpor voči vláde, ukazujú len to, akí sú.“

Za nedodržiavaním opatrení zo strany poslancov vidí snahu zapáčiť sa určitej skupine voličov, ktorú nazýva antirúškarmi: „Ja chápem, že sa chcú prihovárať takým ľuďom, ktorí sú totálne antirúškari a anticovidoví, ale to si nemyslím, že je cesta, pretože tí ľudia umierajú a to je fakt.“

Preberá vládnu rétoriku?

Pellegrini nepreberá vládnu rétoriku len pokiaľ ide o pojem „antirúškar“, hovorí dokonca aj o hoaxoch a dezinformáciách, čo bolo doteraz typické hlavne pre niektorých ministrov a predstaviteľov vládnych strán. „Značná časť ľudí žije, žiaľ, z dezinformácií a hoaxov a proti tomu sa veľmi ťažko bojuje,“ skonštatoval.

Bude dodržiavať to, čo sa povie

Aj keď je líder Hlasu-SD aj kritický k niektorým opatreniam vlády, povedal, že nebude proti nim protestovať ich nedodržiavaním: „Ja aj teraz ako poslanec národnej rady, dodržiavam všetky opatrenia, ktoré sa na mňa vzťahujú.“ Nebude sa vraj vyhýbať ani testovaniu pre účely výkonu práce poslanca: „Ak povie národná rada, že vyžaduje od ľudí, aby si všetci dávali robiť testy, boli zaočkovaní a boli prekonaní, tak prečo by to nemalo platiť aj v národnej rade?“

Testovať sa bude a nebude ani pochybovať

„Poďme príkladom, ja na ten test zakaždým pôjdem, tak ako mi bude prikazovať nariadenie a nebudem ani pochybovať. Keď mi povedia, že mám mať respirátor, tak ja ho tu mám, keď mi povedia, že mám prísť s testom, tak ja si ho spraviť dám,“ vyjadril sa Pellegrini ešte k možnosti pravidelného testovania sa.

Zdroj: ta3.com

Mohlo by vás zaujímať:

  1. policajt kotroluje zákazníčku v Námestove vo štvrtok 30. septembra 2021.
  2. U nás nemožné?
  3. Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini.
  4. Robert Fico na snímke z videa.
  5. Andrej Medvecký v protiplynovej maske.
  6. Sprava Peter Pellegrini a Richard Raši.
  7. Peter Pellegrini


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini kritizoval antirúškarov aj Fica: Tu pobehuje s plexisklom! To je aký výsmech

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti