eReport.sk
Richard Sulík (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina)
Richard Sulík (SaS) a Boris Kollár (Sme rodina) . Foto: tasr

BUDE VOJNA? Kollárovci tvrdo zaútočili na SaS: Kedy oni už len stáli na strane ľudí? Kašlú na nich!

Vykopali vojnovú sekeru? Hnutie Sme rodina, ktoré je od povolebného prevzatia moci známe skôr ako politický subjekt, ktorý sa snaží zďaleka vyhýbať zapájaniu sa do konfliktov v rámci koalície, tentoraz otvorene prešlo do útoku. Za terč si vybrali rovnakého “nepriateľa” akého dlhodobo “hejtuje” aj najmocnejší koaličný politik Igor Matovič, šéf OĽANO. Dôvod? Sme rodina sa nepáči to, ako sulíkovci komunikujú možnosti zmeny Ústavy SR v prospech referenda za predčasné voľby.

Strana SaS tvrdí, že sú proti chaotickým zmenám ústavy. “Plne podporujeme priamu demokraciu a referendum vnímame ako vhodný nástroj na presadenie vôle voličov. Dokonca aj vo volebnom programe sme mali viaceré nástroje, ako sfunkčniť tento inštitút. Taktiež sme boli pripravení považovať úspešné referendum, v ktorom by väčšina občanov žiadala predčasné voľby, za záväzné. Nepovažujem však za správne, ak chceme narýchlo a chaoticky meniť základný dokument štátu. Navyše, ak to chceme urobiť ešte aj v rozpore s rokovacím poriadkom. Zmeny v Ústave SR aj v otázkach referenda sa majú robiť uvážlivo a odborne, určite ale nie zbrklo na júlovej mimoriadnej schôdzi,” napísal dnes na sociálnej sieti šéf liberálov Richard Sulík.

Zdá sa, že toto jeho stanovisko sa nestretlo s pochopením u druhého najsilnešieho koaličného partnera a prišiel tvrdý útok. “SaS vždy zaujíma len záujem a blaho podnikateľov, na ľudí kašlú,” reagovalo na vyjadrenie strany SaS hnutie Sme rodina. Dodalo, že reakcii liberálov sa nediví. “Kedy oni už len stáli na strane ľudí,” podotklo hnutie.

Meniť ústavu? To aktuálne najviac zamestnáva politikov:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  2. Boris Kollár a Eduard Heger.
  3. Richard Sulík, šéf SaS.

Čo k tomu dodať? Vyzerá to tak, že po vyhlásení prezidentky Zuzany Čaputovej, v ktorom komentovala rozhodnutie ústavného súdu, že referendum za skrátenie volebného obdobuia štvorkoalície OĽANO – Sme rodina – SaS a Za ľudí nebude, vyvolalo opäť minimálne silnú názorovú krízu, ktorá môže pokojne nadobudnúť aj kritické rozmery.

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport