eReport.sk
Tomáš Drucker. Foto: tasr

Dobrá voľba odsudzuje útoky politikov na prezidentku, vyzýva NRSR na zmenu Ústavy

Predsedníctvo mimoparlamentnej strany Dobrá voľby odsudzuje útoky predstaviteľov opozičných i koaličných strán voči prezidentke SR Zuzane Čaputovej v súvislosti s rozhodnutím Ústavného súdu (ÚS) SR k referende o predčasných voľbách. Zároveň vyzvala poslancov parlamentu, aby prijali zmenu Ústavy, ktorá  referendum o skrátení volebného obdobia Národnej rady (NR) SR do budúcna umožní.

“Predsedníctvo strany Dobrá voľba upozorňuje, že pokiaľ by prezidentka vyhlásila toto referendum bez predchádzajúceho posúdenia ÚS SR a neskôr by niektorý z oprávnených subjektov podal sťažnosť voči jeho výsledkom, rozhodnutie ÚS SR by bolo zrejme rovnaké, čo by malo oveľa horší dopad na občanov a budovanie demokracie v SR,” uviedla strana.

Referendum nebude, rozhodol ústavný súd. Zmenia politici ústavu?

  1. Juraj Šeliga (Za ľudí)
  2. Richard Sulík, šéf SaS.

Prezidentka Čaputová v stredu (7. 7.) uviedla, že by vyhlásila referendum o predčasných voľbách, ak by NR SR rozhodla o zmene ústavy a následne prijala uznesenie, ktorým by požiadala o jeho konanie. Označila to za jedno z možných riešení po rozhodnutí Ústavného súdu SR, podľa ktorého je navrhovaná referendová otázka o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR protiústavná.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport