tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava exposlanec NR SR Rastislav Jílek, poslanec NR SR Peter Liba, minister obrany SR Jaroslav Naď a generálny riaditeľ podniku v Moldave Alexander Gurský.
Zľava exposlanec NR SR Rastislav Jílek, poslanec NR SR Peter Liba, minister obrany SR Jaroslav Naď a generálny riaditeľ podniku v Moldave Alexander Gurský. Foto: tasr

VIDEO Naď sa pochválil. Ukázal prototyp novej vojenskej sanitky: Zrejme ju budeme vyrábať!

V opravárenskom podniku štátnej spoločnosti KONŠTRUKTA-Defence v Moldave nad Bodvou opravia a zmodernizujú pre Ukrajinu desiatky kusov vojenskej techniky. Ide o súčasť komerčného kontraktu na základe požiadaviek ukrajinskej strany. Potvrdil to v piatok v podniku minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Nespresnil ale, o akú vojenskú techniku pre Ukrajinu ide. „Zatiaľ máme pripravené veci, aby sme opravili a modernizovali niekoľko desiatok vozidiel pre Ukrajinu, ale do väčších detailov nepôjdem,“ povedal Naď.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Victor Breiner, poradca pre boj s hybridnými hrozbami na rezorte obrany.
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
  3. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. protézy, umelé končatiny, Nemecko, firma
  5. Vpravo minister obrany SR Jaroslav Naď a vľavo minister obrany Fínskej republiky Antti Kaikkonen.
  6. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  7. Na ilustračnej snímke malé lietadlo typu Beechcraft C-45.

V spomínanom závode zároveň opravujú vojenskú techniku pre Ozbrojené sily (OS) SR. Pripravený je pritom ďalší rozvoj vojenských opravárenských a výrobných kapacít. Minister uviedol, že v priebehu dvoch rokov podľa plánov narastie počet zamestnancov v tomto podniku zo súčasných 60 na približne 150.

FOTO Minister obrany SR počas návštevy fabriky v Moldave nad Bodvou

GALÉRIA – Foto: tasr

Naď v podniku zároveň ukázal prototyp novej vojenskej sanitky. „Pravdepodobne budeme v dohľadnej dobe oficiálne ohlasovať, že ju budeme vyrábať priamo v tomto závode,“ povedal.

Zároveň oznámil, že v rámci akvizície obrnených vozidiel 8 x 8 Patria pre OS SR budú tieto vozidlá v Moldave kompletne servisované a bude sa tam realizovať aj časť výroby. „Čiže, tých dobrých správ je veľmi veľa a verím, že ďalšie budú nasledovať aj v súvislosti s pásovou technikou, o ktorej bude vláda SR rozhodovať v dohľadnej dobe,“ dodal Naď. Ocenil tiež konštruktívne rokovania s vedením mesta Moldava nad Bodvou.

VIDEO Minister Naď: V Moldave modernizujú aj techniku pre Ukrajinu

K činnosti servisno-opravárenského oddelenia KONŠTRUKTA-Defence v Moldave nad Bodvou sa vyjadril aj generálny riaditeľ spoločnosti Alexander Gurský. „Tento podnik je zameraný na opravu delostreleckej a raketovej techniky, prioritne sa zameriava na opravy pre ozbrojené sily. V súčasnosti sa plánuje vybudovanie servisného strediska pre 8 x 8 Patria. Taktiež sa tu plánuje montáž a výroba odsunového vozidla pre rezort obrany,“ konštatoval.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Naď sa pochválil. Ukázal prototyp novej vojenskej sanitky: Zrejme ju budeme vyrábať!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku