tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). fb/jaronadpublic

Naď po rokovaní o Ukrajine: Putinov brutálny manifest nesmie rozdeľovať našu spoločnosť!

Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) v pondelok prostredníctvom videohovoru rokoval so šéfmi rezortov obrany krajín Bukureštskej deviatky (B9), USA, Veľkej Británie a zástupcom generálneho tajomníka NATO pre operácie o aktuálnej bezpečnostnej situácii na Ukrajine.

Hovorili aj o otázkach, vyplývajúcich z aktuálnych procesov v rámci transatlantického partnerstva. TASR o tom informovala hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Ukrajinský existenčný zápas o prežitie je zároveň bojom za hodnoty mieru, demokracie a právneho štátu.

Minister Jaroslav Naď.

V súvislosti s nadchádzajúcim samitom NATO v Madride ministri prediskutovali svoje očakávania, predovšetkým s ohľadom na pripravované prijatie novej Strategickej koncepcie NATO a ďalšie pôsobenie spojeneckých síl na východnom krídle Aliancie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na kombosnímke zľava Juraj Blanár a Ján Budaj.
  2. Sergej Lavrov.
  3. Ruský prezident Vladimir Putin.
  4. Zľava exposlanec NR SR Rastislav Jílek, poslanec NR SR Peter Liba, minister obrany SR Jaroslav Naď a generálny riaditeľ podniku v Moldave Alexander Gurský.
  5. Zelenskyj
  6. Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó.

„Ukrajinský existenčný zápas o prežitie je zároveň bojom za hodnoty mieru, demokracie a právneho štátu. Našou pomocou dávame jasne najavo, že obrana princípov slobodného sveta a medzinárodného poriadku je naším prioritným záujmom,“ uviedol po rokovaní Naď.

Ministri si zároveň vymenili stanoviská, súvisiace s nadchádzajúcim samitom NATO, ktorý bude vzhľadom na zásadnú zmenu bezpečnostného prostredia v Európe, spôsobenú ruskou agresiou na Ukrajine. Naď počas rokovania s rezortnými kolegami potvrdil pozíciu Slovenska, podľa ktorej musí byť nová strategická koncepcia nastavená na viac konfrontačné a menej predvídateľné obdobie a prostredie, v ktorom Rusko bude predstavovať dlhodobú hrozbu. „Dôležitý je pre nás hlavne realistický popis súčasného bezpečnostného prostredia a na to naviazané jasné definovanie bezpečnostných hrozieb a výziev. Očakávame preto, že madridský samit vyšle posolstvo jednoty a odhodlania spojencov pokračovať v prispôsobovaní nášho postoja priamo úmerne hrozbám, ktorým čelíme,“ upozornil Naď.

Nesmieme tiež dovoliť, aby Putinov brutálny manifest rozdeľoval našu spoločnosť. Na tomto medzi nami panuje jasná zhoda,“ dodal šéf silového rezortu.

Zdroj: fb/jaronadpublic

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď po rokovaní o Ukrajine: Putinov brutálny manifest nesmie rozdeľovať našu spoločnosť!

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku