tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Su-27 Flanker, bomardér, Ukrajina
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/piotr zajc

Kanada: Krajina pošle na Ukrajinu 60 vojakov v rámci posilnenia misie Unifier

Kanada vyšle v blízkom čase na Ukrajinu 60 vojakov v rámci rozšírenie misie Unifier. Kanadská ministerka obrany Anita Anandová to oznámila v pondelok počas stretnutia s ukrajinským ministrom vnútra Denysom Monastyrským, informovala agentúra TASS s odvolaním sa ukrajinské ministerstvo vnútra.

„V blízkom čase bude na Ukrajinu vyslaných 60 príslušníkov kanadských ozbrojených síl v rámci rozšírenia misie (Unifier)… Kontingent je možné rozšíriť na 400 ľudí,“ citoval ukrajinský rezort vnútra Anandovú. Príslušníci kanadských ozbrojených síl sú v rámci misie Unifier rozmiestnení v Javorivskom polygóne v Ľvovskej oblasti, kde poskytujú výcvik ukrajinským vojakom a dôstojníkom. Súčasťou tejto misie je približne 200 kanadských vojakov.

Ako podotkla Anandová, v rámci misie prešlo od roku 2015 výcvikom približne 30 príslušníkov ukrajinských ozbrojených síl a taktiež vyše 2000 príslušníkov ukrajinskej Národnej gardy. Kanadský premiér Justin Trudeau minulý týždeň oznámil, že kanadskí vojenskí inštruktori ostanú v rámci misie Unifier na Ukrajine do roku 2025, pričom ich počet sa bude postupne zvyšovať z 200 na 400.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kanada: Krajina pošle na Ukrajinu 60 vojakov v rámci posilnenia misie Unifier

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku