eReport.sk
Policajt odkláňa kamiónovú dopravu pred diaľničným hraničným priechodom Brodské – Břeclav v súvislosti so štrajkom autodopravcov.
Ilustračné foto: tasr

Najprv Kanada teraz my? Na Slovensku sa chystá konvoj za mier

Iba pred pár dňami sa konal protest kamiónov v Kanade, do ktorého sa zapojili tisíce vodičov. Protestovali proti nariadeniu, ktoré im ukladalo povinnosť očkovania v prípade prekročenia hranice. Iba vtedy by sa totiž vyhli karanténe či testovaniu. Teraz sa niečo podobné chystá aj na Slovensku.

Kanadský „Konvoj za slobodu“ bol dlhý asi 70 kilometrov. Teraz sa niečo podobné zrejme chystá aj na Slovensku. Na sociálnej sieti totiž Slovenská únia vodičov zverejnila informácie o pripravovanom „Konvoji za mier“, ktorý by sa mal konať už 2. februára.

– Foto: fb/suvsk

Na stránke neuvádzajú dôvod, pre ktorý sa akcia koná, ale mohlo by to mať súvis s obrannou dohodou medzi USA a Slovenskom. Predpokladá sa, že sa budú konať aj protesty pred národnou radou. Slovenská únia vodičov má zatiaľ naplánované štyri trasy. Trasa zo Záhoria zrejme bude blokovať vjazd do Bratislavy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Najprv Kanada teraz my? Na Slovensku sa chystá konvoj za mier

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php