eReport.sk
Juraj Gedra (vľavo) a Richard Glück. Zdroj: Screenshot video FB / Smer-SSD

VIDEO Demokrati aj progresívci s liberálmi sa boja iného názoru, konštatujú stroho Gedra a Glück


Niektorí Slováci dnes mohutne protestujú, že súčasná koalícia obmedzuje slobodu slova a vyjadrovania sa. To myslia vážne? Vari už zabudli ako im boli obmedzované sociálne siete či dokonca vypínané ich profily za vlád Igora Matoviča a Eduarda Hegera, čo pokračovalo aj za Ľudovít Ódora? Tých, ktorým toto tí moderní normalizátori spravili by sme teda mohli pokojne nazvať disidentmi, lebo im bola obmedzovaná sloboda slova a sledovania tých kanálov, ktoré sami chceli.

Sloboda slova podľa Naďa

Ak niekto oponuje, že vypínanie a zmazávanie profilov či webov nemôže byť pravda a je to obyčajný hoax, tak priznanie sa exministra obrany Jaroslava Naďa ho zrejme dostatočne presvedčilo. Predstavitelia Smeru-SSD Juraj Gedra a Richard Glück vo videu a krátkom statuse oponujú, že „toto nemôže zostať len tak!“. Keďže údajný ochrancovia demokracie, teda „štandardné médiá“, vtedy pokrytecky čušali, predstavitelia Smeru-SSD sľubujú, že oni konať budú a mlčať o tom určite nebudú.

„Bývalý minister obrany Naď sa verejne priznal, že to bol on, ktorý zadával politickú objednávku na vypnutie nepohodlných webov a alternatívnych médií, inými slovami, dal politický pokyn na vypnutie a vymazanie iného, v tom čase hlavne kritického, názoru,“ hovorí v úvode videa Richard Glück.

Oni hlásali ruskú propagandu a klamstvá. Ale nie, vydobyli si svoje a museli sme ich znova spustiť.

Jaroslav Naď, exminister obrany a predseda strany Demokrati

„Faktom je to, že nám sa podarilo vypnúť tie dezinformačné weby. A čo sa stalo? Predstavitelia SaS nám povedali, že to je sloboda slova. My musíme naspäť zapnúť tie weby. Tak sme naspäť zapli tu tie Hlavné správy, tu Infovojdu a neviem čo všetko, a pomocou klamstiev v týchto dezinformačných weboch vyhrala dnešná koalícia voľby.

Pre našu dobrotu a lásku a všeobecné dobro sme umožnili Ficovi, aby vyhral voľby klamstvom,“ priznáva Naď, ktorý podľa vlastných slov urobil všetko preto, ba som ich prosil, aj vtedajšiu ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú, že nemôžu dopustiť, aby znova spustili tieto voľby. „Oni hlásali ruskú propagandu a klamstvá. Ale nie, vydobyli si svoje a museli sme ich znova spustiť,“ dodal smutný súčasný šéf strany Demokrati.

„Štandardné“ médiá mlčali

„Pán Naď, okrem toho, že si vás už národ navždy bude pamätať ako ministra, ktorý rozdal protiústavne našu obranu a človeka, ktorý občanov Slovenska nazýval dezolátmi alebo opicami len preto, že mali kritický pohľad na vašu prácu, tak ste sa ako predstaviteľ strany Demokrati verejne priznali k sabotáži samotnej demokracie, keďže ste ako politici neboli schopní súťažiť férovo, tak ste sadlo rozhodli zneužiť moc a siahnuť na despotické a autokratické nástroje, umlčať a vymazať iný názor,“ odkazuje Naďovi Juraj Gedra.

Jaroslav Naď, ako predstaviteľ strany Demokrati ste sa verejne priznali k sabotáži samotnej demokracie.

Juraj Gedra, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD

Člen kontrolného výboru Národnej rady SR pre činnosť NBÚ Richard Glück chce na najbližšom zasadnutí žiadať celé spisy a dôvody, prečo na politickú objednávku vypínali takzvane nepohodlné médiá. A bude žiadať aj o vyvodenie zodpovednosti.

„Kde boli tie naše takzvané „štandardné“ médiá, ktoré sa označujú za strážcov demokracie, v tom čase Denník N, SME, aktuality.sk, Markíza a JOJ-ka? Všetci poslušne mlčali, pretože im toto rozhodnutie rovnako vyhovovalo,“ konštatuje Gedra a Glück dodáva, že presne toto bol ten moment, kedy spomínané médiá stratili právo označovať sa za strážcov demokracie, a stratili saj dôveru väčšiny obyvateľov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Demokrati sa zlúčujú s mini stranou

„No a čo tie vypnuté médiá a informačné kanály? Hlavné správy, Zem a vek, Mimi Šrámová, Info vojna, Martin Daňo, ale aj Dana Kollár či Slobodný vysielač sa dnes hlavne vďaka vám tešia historickej sledovanosti v státisícoch práve preto, že dávajú priestor aj inému pohľadu na svet,“ pripomína Gedra.

Majú strach z iného názoru

„Ja odmietam termín alternatívne médium. To sú proste fake news, to sú falošné médiá, to sú tie dezinformácie o ktorých som hovorila. Práve tam je aj Európska únia veľmi dôležitá, a je to jediný vehikel ako môžeme regulovať sociálne siete, kde sa tie informácie a dezinformácie veľmi silno šíria. Tam vieme regulovať, vieme meniť algoritmy, vieme tlačiť na platformy aby nejakým spôsobom nepomáhali šíreniu tohto,“ povedala pred časom moderátorka a súčasná členka Progresívneho Slovenska Veronika Cifrová Ostrihoňová.

„To je strach z iného názoru. Toto sú tí naši tolerantní, slušní progresívni demokrati, ktorí sa už ani za to nehanbia, ba dokonca je ich to volebný politický program – vymazať a umlčať všetkých ľudí, ktorí si myslia niečo iné,“ kontruje Richard Glück a Juraj Gedra na záver dodáva: „Dámy a páni z Progresívneho Slovenska, viem, že poučenia z histórie vám veľa nehovoria, ale iný názor sa neraz pokúsili umlčať alebo vymazať, no výsledok dopadol vždy a vždy len rovnako. Iný názor vyhral.“

Zdroj: FB / Smer-SSD

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Demokrati aj progresívci s liberálmi sa boja iného názoru, konštatujú stroho Gedra a Glück

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: