eReport.sk
Angela Merkelová, foto: tasr

Merkelová otvorene o situácii v Nemecku: Zastavenie štvrtej vlny pandémie si vyžaduje celonárodné úsilie

Nemecká kancelárka Angela Merkelová v sobotu vyhlásila, že zastavenie štvrtej vlny koronavírusu si vyžaduje „úsilie celého národa“, a znovu vyzvala ľudí, aby sa dali zaočkovať. Nákaza sa totiž opäť prudko šíri v celom Nemecku. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Celonárodné úsilie zastaví štvrtú vlnu

Najľudnatejšia krajina Európskej únie oficiálne zaznamenala za 24 hodín do štvrtka až 50.196 nových prípadov infekcie – bolo to prvýkrát, čo údaj presiahol hranicu 50.000. V sobotu Inštitút Roberta Kocha (RKI) hlásil za posledných 24 hodín 45.081 ďalších prípadov nákazy a 228 úmrtí „Táto situácia ma veľmi znepokojuje,“ povedala Merkelová vo svojom pravidelnom týždňovom podcaste.

Ťažké týždne

„Čakajú nás ťažké týždne. Musíme vyvinúť celonárodné úsilie…, aby sme zastavili vážnu jesennú a zimnú vlnu pandémie. Ak prejavíme solidaritu, ak budeme myslieť na vlastnú ochranu a budeme dbať o ostatných, môžeme svoju krajinu túto zimu do veľkej miery ušetriť,“ uviedla Merkelová Počty nakazených a úmrtí prudko stúpajú od polovice októbra a vina sa pripisuje pomerne nízkej zaočkovanosti obyvateľov Nemecka, ktorá je tesne nad 67 percent.

Bude vás zaujímať:

  1. Od 1. októbra bude na celom Slovensku platiť „chodníková novela

Merkelová vyzvala ľudí odmietajúcich vakcíny, „aby sa zamysleli“ nad svojou situáciou a dali sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Takisto podporila očkovanie treťou dávkou a uviedla, že „práve toto je naozajstná šanca prerušiť závažnú vlnu“ pandémie.

Zdroj: tasr


      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Merkelová otvorene o situácii v Nemecku: Zastavenie štvrtej vlny pandémie si vyžaduje celonárodné úsilie

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php