tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: fb/mpsvrsr

VIDEO Krajniak tvrdo odkázal Sulíkovi: Iba skúšaš Sme rodina zatiahnuť do koaličných škriepok!

Predloženie návrhu ústavného zákona o dôchodkoch nie je možné vnímať inak, ako pokus zatiahnuť hnutie Sme rodina do koaličných sporov medzi SaS a OĽANO. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) tak reagoval na pondelkové vyhlásenia strany SaS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  2. Na snímke z videa zľava babka Miroslava Antalíková, jej vnučka a jej dcéra
  3. Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.
  4. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.
  5. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  6. Igor Matovič a Richard Sulík.

Krajniak skonštatoval, že samotná SaS kritizuje zasahovanie do rezortov ako niečo, čo škodí vzťahom v koalícii. „Nemôžem brať dnešný brífing SaS nijako inak ako pokus, aby sme sa aj my zapojili do nejakých koaličných škriepok a politicky si zasahovali vzájomne do rezortov. Toto ja ani Sme rodina robiť nebudeme,“ poznamenal.

Krajniak skonštatoval, že o prvom aj druhom pilieri rezort rokuje s odborníkmi už dva roky, aby dosiahol zhodu. Súčasne priblížil, že o týchto témach rokujú aj s odborníkmi zo SaS.

Šéf rezortu práce zároveň podotkol, že nie je pravdou, že nepredložil takýto zákon o dôchodkoch. Pred rokom bol podľa jeho slov ústavný zákon o dôchodkoch doručený na Úrad vlády SR, pričom o tom, či bude návrh zaradený na rokovanie vlády, rozhoduje premiér Eduard Heger (OĽANO). „Úplne chápem, že ho nechce predložiť na rokovanie vlády dovtedy, pokiaľ nebude na tomto návrhu koaličná zhoda,“ dodal.

Krajniak skonštatoval, že o prvom aj druhom pilieri rezort rokuje s odborníkmi už dva roky, aby dosiahol zhodu. Súčasne priblížil, že o týchto témach rokujú aj s odborníkmi zo SaS, o čom má svedčiť aj ich účasť na rozporovom konaní v súvislosti s druhým pilierom medzi ministerstvami hospodárstva a práce v júli tohto roka.

Ministrovi sa nepáči povinný vstup do druhého piliera

Ak by neboli vyjadrenia SaS len pokusom o zatiahnutie do koaličných sporov, podľa Krajniaka by si návrh určite pripravili lepšie. Pripomenul, že návrh SaS má obsahovať aj ustanovenia o tom, že kto vymyslí nové výdavky v dôchodkovom systéme, musí aj povedať, kde na to zoberie. Zároveň však v zákone navrhujú zaviesť povinný vstup do druhého piliera. To by podľa Krajniaka v závislosti od zvoleného variantu znamenalo nekryté nové výdavky do roku 2030 vo výške 824 miliónov eur alebo 1,455 miliardy eur.

Zdroj: fb/mpsvrsr

Sulík: Táto zmena je pre nás veľmi dôležitá

SaS v pondelok predkladá do Národnej rady (NR) SR ústavný zákon o dôchodkoch, ktorým chce zabezpečiť udržateľnosť dôchodkového systému. Líder strany a minister hospodárstva Richard Sulík podotkol, že k týmto zmenám sa zaviazala aj vláda v programovom vyhlásení. Dúfa v dohodu naprieč celým spektrom v parlamente. Strana zdôraznila, že ústavné garancie udržateľného dôchodkového systému mali byť prijaté, ale dohody nakoniec podľa nich neplatili a všetky termíny uplynuli. „Táto zmena je pre nás veľmi dôležitá, nie jediná, budeme predkladať aj ďalšie zmeny do parlamentu,“ skonštatoval Sulík. Návrh ústavného zákona z dielne SaS je podľa neho kompromisným znením, ktoré vzniklo po konzultáciách s odborníkmi.

VIDEO Celá tlačovka SaS k predloženiu návrhu ústavného zákona o dôchodkoch

Zdroj: youtube.com/sas

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Krajniak tvrdo odkázal Sulíkovi: Iba skúšaš Sme rodina zatiahnuť do koaličných škriepok!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku