tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Zľava Michal Šipoš a Igor Matovič. Foto: tasr

Šipoš sa pustil do Sulíka! Nech sa stará do nominácií SaS a nie do OĽaNO

Starať sa do personálnych nominácií iných strán je úplne cez čiaru. Myslí si to šéf poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Reagoval tak na vyjadrenie šéfa SaS Richarda Sulíka, ktorý si vie na mieste ministra financií predstaviť súčasného štátneho tajomníka rezortu Marcela Klimeka. Šipoš kritizuje aj predloženie ústavného zákona o dôchodkoch, ktoré avizuje SaS. 

„Je veľmi nešťastné, aby predstaviteľ inej strany kádroval v inej strane a dával personálne nominácie, niekoho vyhadzoval a niekoho nominoval. Toto patrí vyslovene do kompetencie strany,“ povedal pre TASR Šipoš.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
  2. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  3. Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.
  4. Zľava predseda vlády SR Eduard Heger a podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič.
  5. Jaroslav Naď (OĽaNO)
  6. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
  7. Igor Matovič a Richard Sulík.
  8. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  9. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Ak má Sulík problém s ministerstvom hospodárstva, môže podľa neho odísť a dať iného ministra. „Ak má problém v rezorte školstva, taktiež môže dať nového ministra a to isté platí pre ministerstvo zahraničných vecí. Ale starať sa do personálnych nominácií iných strán je úplne cez čiaru,“ dodal. 

Šéf klubu OĽANO hovorí o nezodpovednom prístupe aj pri návrhu dôchodkovej legislatívy, keď podľa neho SaS „lusknutím prsta“ hovorí inému partnerovi, ako má robiť zásadnú reformu dôchodkov. „Mne to príde ako predvolebná kampaň SaS,“ uviedol. Dôchodkovú reformu označil za vážnu a dôležitú tému, ktorá sa neoznamuje na tlačovej konferencii a nemôže sa zľahčovať. Podčiarkol potrebu odbornej diskusie a pripomenul, že minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) sa téme dlhodobo venuje.

V súvislosti s koaličnou krízou a jej riešením Šipoš poznamenal, že v najbližšej dobe budú informovať o ďalšom postoji hnutia OĽANO. Sulík ešte v pondelok (8. 8.) vyhlásil, že SaS trvá na požiadavke na odchod lídra OĽANO a ministra financií Igora Matoviča z vlády. Je presvedčený, že napríklad Klimek by mohol hneď prevziať vedenie ministerstva. „Je veľmi zdatný a má aj vlastnú hlavu,“ dodal s tým, že aj fungovanie rezortu by tak bolo lepšie.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šipoš sa pustil do Sulíka! Nech sa stará do nominácií SaS a nie do OĽaNO

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku