tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na snímke sprava predseda vlády SR Igor Matovič a štátny tajomník ministerstva financií SR Marcel Klimek. Foto: tasr

Sulík chce namiesto Matoviča Klimeka. Lipšicovho človeka, ktorý pracoval aj so známym oligarchom

„Je veľmi zdatný a má aj vlastnú hlavu.“ Vyhlásil predseda SaS Richard Sulík o Marcelovi Klimekovi, ktorý dnes sedí na stoličke štátneho tajomníka ministerstva financií. Je teda aktuálne pravou rukou Igora Matoviča, ktorého chce SaS dostať z vlády. V skutočnosti ale ide o človeka, ktorý má nesmierne blízko k dnešnému špeciálnemu prokurátorovi Danielovi Lipšicovi.

Ak Richard Sulík hovorí o Marcelovi Klimekovi ako o vhodnom financmajstrovi, vynára sa otázka, nakoľko pozná šéf SaS aj politickú minulosť štátneho tajomníka. V politike totiž nejde o žiadneho nováčika. Marcel Klimek si sám v životopise uvádza, že v rokoch 2010-2012 pôsobil ako vedúci služobného úradu Ministerstva vnútra. Rezortu v tých rokoch šéfoval Daniel Lipšic.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Zľava minister financií SR Igor Matovič, predseda vlády SR Eduard Heger (obidvaja OĽaNO).
 2. Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
 3. Šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
 4. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
 5. Nápis na budove, v ktorej sídli Ministerstvo financií SR na Štefanovičovej ulici v Bratislave.
 6. Štátny tajomník ministerstva financií Marcel Klimek.
 7. Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO)
 8. Zľava Vladimír Mečiar a Václav Klaus počas tlačovky po 2. kole rokovaní o rozdelení Československa 17. júna 1992 v Prahe.
 9. Na archívnej snímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf Richard Sulík v marci 2016.
 10. Igor Matovič a Richard Sulík.
 11. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
 12. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).

Klimek zo svojej pozície mal prehľad o mnohom, čo sa na ministerstve deje. Ako vedúci služobného úradu okrem iného podpisoval aj zmluvy, ktoré ministerstvo pod vedením Lipšica uzavrelo. A aby sme nezabudli na stranícku príslušnosť. Klimek bol podpredsedom hnutia NOVA, ktoré súčasný špeciálny prokurátor založil. Je teda nepochybné, že Lipšic mal Klimeka ako svoju pravú ruku takmer pri všetkom.

Zmluvy s oligarchom Lukešom

Pred tým ako nastúpil Marcel Klimek po boku Lipšica na ministerstvo vnútra, pôsobil v súkromnej firme Immocap Group. Ide o developerskú spoločnosť, za ktorou stoja známi podnikatelia ako Peter Lukeš, či Michal Lazar. Lukeš sa radil medzi jedného z najvplyvnejších oligarchov na Slovensku už za čias Vladimíra Mečiara. Ak by sme mali menovať všetky kauzy, v ktorých sa Lukešovo meno, či firiem spojených s ním skloňovalo, či skloňuje, šlo by o dlhý zoznam.

Každopádne jednej z jeho firiem sa darilo na ministerstve vnútra aj za čias Daniela Lipšica. So spoločnosťou Ditec, v ktorej Lukeš figuruje, podpisoval zmluvy samotný Klimek ako vedúci služobného úradu.

Daniel Lipšic, foto: tasr

Vyšetrovaný Nakou

Tu sa informácie o štátnom tajomníkovi rezortu financií nekončia. Dva roky po páde vlády Ivety Radičovej čelil Klimek škandálu a vyšetrovala ho polícia. Spolu s ďalším, v tom čase Lipšicovým človekom, Milanom Krajniakom, čelil obvineniu pre porušenie povinností pri správe cudzieho majetku. NAKA ich obvinila v súvislosti s nákupom odpočúvacieho zariadenia za asi 12 miliónov eur, ktoré ministerstvo nepotrebovalo a do prevádzky sa ani nedostalo. Lipšic hovoril o pomste finančných skupín. Obvinenie napokon zrušil bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár.

V roku 2016 sa Klimek dostal na kandidátku OĽaNO, nakoľko sa hnutie spojilo s Lipšicom a jeho Novou. V ďalších voľbách síce nekandidoval, no po voľbách získal miesto štátneho tajomníka po boku Igora Matoviča a Lipšic sa stal špeciálnym prokurátorom.

Špekulácie o tom, že ak by Matovič odišiel z funkcie ministra, nahradí ho práve Klimek, sa v kuloároch šíria už dlhšiu dobu. Ak by bol Sulík s touto nomináciou spokojný, je otázne, nakoľko mu skutočne ide o kvalitu a dobro krajiny.

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) Foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík chce namiesto Matoviča Klimeka. Lipšicovho človeka, ktorý pracoval aj so známym oligarchom

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku