eReport.sk
Konsolidácia
Minister financií Ladislav Kamenický (Smer - SSD). Foto: tasr

VIDEO Kamenický hovorí o škandále: Iní dávajú na pomoc ľuďom miliardy a vláda chce dať 50 miliónov!


Slovenská vláda nerobí nič so zdražovaním. Tvrdí to podpredseda Smeru-SD a bývalý minister financií Ladislav Kamenický. Opozičná strana preto plánuje na nadchádzajúcu schôdzu Národnej rady (NR) SR predložiť uznesenie, aby vláda predstavila opatrenia pre ľudí na kompenzáciu dosahov inflácie.

„Táto vláda sa stará o všetko možné, len nie o Slovákov,“ vyhlásil Kamenický v stredu na tlačovej konferencii. Návrh na jednorazovú pomoc pre ohrozené skupiny, ktorú avizoval minister práce Milan Krajniak (Sme rodina), považuje za „škandalózny“. „Iné krajiny poskytujú miliardy a slovenská vláda povie, že ide dať 50 miliónov na pomoc ľuďom, čo sa týka inflácie do jesene tohto roku. To je absurdné a je to škandál,“ zdôraznil.

Dve miliardy chce dať Matovič na Ukrajincov, pol miliardy chce dať Naď na bojové vozidlá a 50 miliónov nechali na Slovákov. Ako inak toto nazvať, ako vojna proti vlastným občanom?

Ľuboš Blaha, podpredseda Smeru-SD.

Priblížil, že napríklad Maďarsko v novembri zastropovalo ceny benzínu a nafty, Česká republika prepláca domácnostiam náklady na bývanie, ak cena presiahne 30 % ich čistých príjmov, Rakúsko zasa podľa jeho slov dáva na tieto opatrenia až 4 miliardy eur. Skonštatoval, že aj Európska komisia (EK) navrhla vládam určité opatrenia.

V súvislosti s odpojením sa od ruského plynu zdôraznil, že Slovensko je jednou z najzávislejších krajín v rámci Európskej únie (EÚ). „SR si nemôže dovoliť odpojiť ruský plyn okamžite, samozrejme, som za to, aby sme diverzifikovali,“ dodal.

Upozornil, že v prípade úplného odpojenia sa od ruského plynu budú všetky krajiny hľadieť najmä na seba. Ak to bude nevyhnutné, Slovensko podľa neho bude musieť akceptovať platby v rubľoch.

K téme sa na tlačovke vyjadril aj podpredseda strany Richard Takáč rovnako kriticky konštatoval, že „naša vláda má občanov až na poslednom mieste.“ Poslanec z vedenia Smeru-SD Ľuboš Blaha vo svojej kritike zašiel ešte ďalej: „Slovenská vláda, Hegerova vláda vyhlásila vojnu vlastným občanom. Inak to nazvať nevieme. Dve miliardy chce dať Matovič na Ukrajincov, pol miliardy chce dať Naď na bojové vozidlá a 50 miliónov nechali na Slovákov. Ako inak toto nazvať, ako vojna proti vlastným občanom?“

Zdroj: youtube.com/eReport

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kamenický
  2. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
  3. Kamenický
  4. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  5. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
  6. Premiér Eduard Heger (OĽANO).
  7. Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina).
  8. Na kombosnímke zľava Ursula von der Leyenová a Eduard Heger (OĽANO).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kamenický hovorí o škandále: Iní dávajú na pomoc ľuďom miliardy a vláda chce dať 50 miliónov!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: