tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kamenický
Ladislav Kamenický Foto: FB/LK

Kamenický zo Smeru: Peniaze sa nájdu na všetko, len nie na slovenských občanov!

Slovensko bolo v posledných dvoch rokoch svedkom neschopnosti vlády riešiť situáciu spojenú s pandémiou ochorenia COVID-19, ale aj chaosu okolo súčasnej utečeneckej krízy. Kroky vlády spôsobujú na Slovensku rozvrat verejných financií, rozvrat právneho štátu, zvyšovanie nevraživosti v spoločnosti aj rozvrat štátu ako celku, zhodnotil polčas vládnutia súčasnej koalície a najmä ministerstva financií, bývalý šéf rezortu financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

„Za dva roky vlády Matoviča a Hegera môžeme jednoznačne konštatovať, že vôbec tu nejde len o nejaké hádky v rámci koalície, na ktoré si už ľudia žiaľ zvykli, ale že ide o celkovú neschopnosť tejto vlády riadiť štát,“ uviedol Kamenický. Potvrdzuje to podľa neho „chaos“ počas pandémie, ale aj momentálny chaos okolo utečeneckej krízy.

Pripomenul testovanie, lotériu aj škandál s dotáciami

Nezmyselné celoplošné testovanie, kšefty s týmito testami, nezmyselná očkovacia lotéria, vyhodené obrovské peniaze von oknom za túto lotériu, najnižšia a najpomalšia pandemická pomoc v EÚ, z ktorej sa rozkradli desiatky miliónov eur, škandál s agrodotáciami v prospech štátnych úradníkov a spriaznených osôb, kšefty súvisiace s utečencami, obsadzovanie funkcií neschopnými osobami na základe straníckej knižky, len potvrdzujú tento hrozný stav,“ dodal exminister.

Dlh Slovenska stúpol vraj aj pre neefektívne míňanie

Kamenický tiež upozornil na nízke čerpanie eurofondov a neefektívne sa podľa neho tiež míňajú peniaze zo štátneho rozpočtu. „Aj preto Slovensku stúpol hrubý verejný dlh zo 48 % v roku 2019 na aktuálnych 63 % hrubého domáceho produktu (HDP), vláda dnes míňa o sedem miliárd eur viac ako v roku 2019 a na pomoc ľuďom dotknutých enormným zdražovaním vláda nevyčlenila vôbec nič. Peniaze sa nájdu na všetko, len nie na slovenských občanov,“ tvrdí Kamenický.

Exminister: Vlády Matoviča a Hegera niet za čo pochváliť

Exminister podotkol, že všetky ostatné krajiny spravili opatrenia, ako napríklad mimoriadna valorizácia dôchodkov, energetické šeky, zníženie spotrebných daní na benzín a naftu, zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na energie alebo základné potraviny. Chýbajúce opatrenia podľa Kamenického spôsobujú v spoločnosti veľké sociálne napätie, pokles životnej úrovne a chudobu slovenských rodín, vrátane seniorov.

„Radi by sme vládu Matoviča a Hegera za niečo aj pochválili, ale žiaľ, nie je začo. Táto vláda proste škodí Slovensku a všetkým slovenským občanom, a to je veľmi smutné konštatovanie,“ zakončil Kamenický.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Exminister práce Ján Richter. (Smer-SD).
  2. Ľudia v Ružomberku čakajú na testovanie
  3. Na kombosnímke zľava Ladislav Kamenický a Igor Kašper.
  4. Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
  5. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
  6. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický zo Smeru: Peniaze sa nájdu na všetko, len nie na slovenských občanov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku