eReport.sk
Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický.
Exminister financií a podpredseda strany Smer-SD, Ladislav Kamenický. Foto: eReport

Rozbehnutý Kamenický: Šeliga nás chce zatiahnuť do vojny, Krajniak nevie počítať a Kašper šíri hoaxy!

Víkendové diskusie zanechali v podpredsedovi opozičnej strany Smer-SD Ladislavovi Kamenickom zjavne zmiešané pocity. Na sociálnej sieti sa totiž pustil do ich troch vládnych aktérov. S poslancom Sme rodina Igorom Kašperom dokonca sám jednu z nich absolvoval – konkrétne Sobotné dialógy v Slovenskom rozhlase. Kamenického slová sa okrem Kašpera zrejme budú ťažko čítať aj poslancovi za stranu Za ľudí Jurajovi Šeligovi a ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Milanovi Krajniakovi (Sme rodina)!

Šeliga by vraj poslal lietadlá na Ukrajinu

Spor medzi vládou a opozíciou ohľadom dodávania zbraní, munície, techniky a rôznych systémov na Ukrajinu je zrejmý. Opozícia podobné dodávky odmieta, vláda je im naopak naklonená, aj keď konkrétne v otázke posielania vojenskej techniky do vojny s Ruskom vôbec nie je jednotná a podobný scenár sa zatiaľ zdá byť nereálny. Svojich fanúšikov si vo vládnych kruhoch však určite nájde aj nápad posielať našim susedom vojenské lietadlá. Kamenický sa ale s takouto myšlienkou zjavne vôbec nestotožňuje. Tvrdí totiž, že podobný krok by znamenal veľmi jasné zapojenie Slovenska do vojny.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke protilietadlový raketový systém S-300.
  2. Kamenický
  3. Na kombosnímke zľava Ladislav Kamenický a Igor Kašper.
  4. Krajniak to vidí jasne
  5. Národné vlajky: Rusko a Slovensko.
  6. Benjamin Hall.
  7. Robert Fico počas tlačovky Smeru-SD.
  8. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
  9. Poslanec NR SR za stranu Za ľudí Juraj Šeliga.

„Šeliga chce poslať na Ukrajinu naše lietadlá a zatiahnuť tak Slovensko priamo do konfliktu na Ukrajine. Toto si teraz nedovolí žiadna krajina EU a ani USA, ale militantný Šeliga áno! Koho záujmy vlastne Šeliga háji?“, rozhorčene sa pýta Kamenický.

Krajniak podľa exministra nehovorí pravdu o dôchodkoch

Bývalý podpredseda parlamentu Šeliga však nie je jediný, komu Kamenický adresoval svoje výčitky po vyhodnotení tvrdení v diskusných reláciách. Svoje si od neho vypočul aj Krajniak, ktorý sa v relácii snažil obhajovať kroky vlády a aj konkrétne jeho rezortu v citlivej oblasti dôchodkov.

„Minister Krajniak dnes ukázal, že nevie počítať, alebo ťažko zavádza. Ak Krajniak povie, že skoršie vyplatenie 13. dôchodkov je skoro to isté (dokonca je to vraj ešte výhodnejšie), ako mimoriadna valorizácia o 3% v druhom polroku 2022 (požiadavka Jednoty dôchodcov Slovenska) plus 13. dôchodok na konci roka, tak nevie počítať. Tvrdí to aj Matovič, ale u toho sme si na klamstvá už zvykli,“ skonštatoval podpredseda Smeru.

„V koalícii pravá ruka nevie, čo robí ľavá“

Nitka však neostala suchá ani na Kamenického spoludiskutujúcom zo soboty. Kašper podľa neho ohľadom zníženia DPH na potraviny uviedol tvrdenia, ktoré sú v rozpore s tým, čo vyhlásil premiér Eduard Heger (OĽANO).

Exminister financií zároveň naznačil, že je to dôkazom toho, že vláda ešte stále funguje v chaose: „Poslanec Kašper v diskusii so mnou v Sobotných diálógoch vyhlásil, že vláda uvažuje o znížení DPH na potraviny. Heger to poprel, že to nie je pravda. Z tohoto jasne vidieť, že v koalícii pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Horšie však na tom je to, že pre ľudí opäť nič nerobia, len ich ťahajú za nos a životná úroveň Slovákov ďalej padá!“

Zdroj: fb/ladislavkamenickyofficial


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Rozbehnutý Kamenický: Šeliga nás chce zatiahnuť do vojny, Krajniak nevie počítať a Kašper šíri hoaxy!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti