tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Robert Fico, šéf Smeru-SD.
Robert Fico, šéf Smeru-SD. Foto: yt/smer-sd

VIDEO Fico vyzval celú opozíciu na spoločný odpor voči podpísanej dohode: Pozýva k Dubčekovej buste

Predseda opozičného Smeru-SD Robert Fico v piatok videom reagoval na nočný podpis obrannej dohody s USA. Podpísať zmluvu do USA vycestoval minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorého pri podpise a na ceste sprevádza minister zahraničných vecí Ivan Korčok (nom. SaS). Fico tento počin považuje za zradu.

Nemáme počty na víťazstvo, ale morálnymi víťazmi budeme v každom prípade.

Robert Fico.

„Tak ako Američania tradične oslavujú Deň nezávislosti, na Slovensku budeme „oslavovať“ Deň zrady. Tretí február 2022 si budeme všetci pamätať ako deň, kedy ministri Korčok a Naď s požehnaním prezidentky Čaputovej podpísali v USA zmluvu o vojenskom poddanstve,“ píše sa v tlačovej správe strany k videu.

11 rokov prítomnosti americkej armády na Slovensku?

Fico si myslí, že minimálne 11 rokov budeme mať na území Slovenska prítomnú americkú armádu, že bez nájmu bude táto armáda ovládať naše vojenské letiská, že táto armáda si bude môcť doviezť na územie SR čo len chce a robiť si tu, vrátane vzdušného priestoru, taktiež čo len chce a to vrátane trestných činov a neplatenia daní.

Smer chce byť na čele parlamentného súboja

Fico konštatoval, že zatiaľ čo ľudia na Slovensku so zmluvou nesúhlasia, prezidentka Zuzana Čaputová je nadšená. Predstavil aj ďalší možný sled udalostí: „Zmluve medzi našou a americkou vládou musí vysloviť súhlas Národná rada Slovenskej republiky. Tá je zvolaná mimoriadne rýchlo, už na budúci utorok ôsmeho februára o trinástej hodine. Dôvod je jednoduchý, vládna väčšina bude chcieť rokovať v noci, mysliac si, že nás uspí a utrmáca. Veľmi sa mýli. Čaká nás v parlamente obrovský súboj a my budeme na jeho čele. Nemáme počty na víťazstvo, ale morálnymi víťazmi budeme v každom prípade. A tento súboj bude otváracím kolom k petičnej akcii a k referendu o vypovedaní tejto zradcovskej zmluvy. Iná legálna a demokratická neexistuje.“

Chce spojiť opozíciu do masovejších protestov

Fico pripomenul, že opoziční politici zorganizovali proti zmluve už niekoľko verejných protestov a plánujú v tom pokračovať. Chce dokonca vôbec ako prvý opozičný líder spojiť celé opozičné spektrum, aby mali protesty opozície väčšiu váhu. „Je úplne jedno, či ste ficovci, pellegriniovci, dankovci, tarabovci, uhríkovci, nezávislovci alebo ktokoľvek ďalší, dôjdite v utorok o 17. hodine pokloniť sa A. Dubčekovi a zdvihnúť hlavu na vzdor proti tejto zrade na slovenských národných záujmoch,“ vyzval Fico.

Predstavitelia Smeru teda oznámili, že majú v pláne symbolicky na odpor proti zmluve klásť vence pred bustou A. Dubčeka umiestnenou pred NR SR.

Zdroj: .youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha,
 2. Eduard Chmelár
 3. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken
 4. Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina).
 5. Predseda Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti Peter Kremský.
 6. hračkárstvo
 7. Na kombosnímke Miroslav Radačovský a Zuzana Čaputová.
 8. Robert Fico,
 9. Robert Fico pred bustou A. Dubčeka neďaleko budovy NR SR.
 10. Peter Kmec
 11. Peter Pellegrini a podpredsedovia strany Hlas-SD.
 12. Na ilustračnej snímke prezidentka Zuzana Čaputová medzi vojakmi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico vyzval celú opozíciu na spoločný odpor voči podpísanej dohode: Pozýva k Dubčekovej buste

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku