eReport.sk
Peter Pellegrini a podpredsedovia strany Hlas-SD.
Peter Pellegrini a podpredsedovia Hlasu. Foto: fb//pellegrini.peter

VIDEO Poslanci okolo Pellegriniho nepodporia dohodu s USA a vyzvali koalíciu: Urobte toto politické gesto!

Nezaradení poslanci Národnej rady SR okolo predsedu mimoparlamentného Hlasu-SD Petra Pellegriniho nepodporia obrannú dohodu s USA. Uviedol to Pellegrini v pondelok počas tlačovej konferencie.

Strana Hlas-SD podľa jeho slov vyzýva predstaviteľov vládnej koalície k stiahnutiu slovensko-americkej obrannej dohody z rokovania parlamentu. „Urobte toto výrazné politické gesto na upokojenie vnútropolitickej situácie na Slovensku,“ povedal. Ako ďalej dodal, efektívna zahraničná politika sa nedá robiť bez silnej vnútropolitickej dôvery a zahraničnopolitickej zhody naprieč celým spektrom.

Dosiahnu na chvíľku želaný cieľ, avšak hodnotové vedomie spoločnosti je a bude rozvrátené. Výsledkom toho je polarizujúca sa spoločnosť s radikálnou náladou.

Peter Pellegrini.

„Ide o nevýhodnú zmluvu,“ vyhlásil Pellegrini s tým, že ani interpretačné doložky nevyvrátili dodnes ich odborné výhrady. Vyzval k hľadaniu zahraničnopolitického konsenzu. Presadenie tejto zmluvy úzkou skupinou politicky vyvolených demontuje podľa neho dôveru verejnosti. „Dosiahnu na chvíľku želaný cieľ, avšak hodnotové vedomie spoločnosti je a bude rozvrátené. Výsledkom toho je polarizujúca sa spoločnosť s radikálnou náladou,“ uviedol.  

Zdroj: youtube.com/eReport

Dohodu o obrannej spolupráci (DCA) už odsúhlasila vláda, minulý týždeň ju zástupcovia SR a USA podpísali v americkom Washingtone. Zmluvu musí ešte odobriť Národná rada SR. Potrebná je tiež ratifikácia prezidentkou SR.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Peter Kmec.
  2. Robert Fico, šéf Smeru-SD.
  3. Na kombosnímke Peter Pellegrini a redaktorka Denník N Mária Benedikovičová.
  4. Peter Pellegrini.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Poslanci okolo Pellegriniho nepodporia dohodu s USA a vyzvali koalíciu: Urobte toto politické gesto!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti