eReport.sk
Zľava minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) a poslanec NR SR Robert Fico.
Zľava Roman Mikulec a Robert Fico. Foto: tasr

VIDEO Fico opäť „špinil“ na ministra vnútra aj Kollára. Mikulec: Ja už ani neviem, ako mám reagovať!

Vládna koalícia opätovne blokuje rokovanie o odvolaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO), pretože má strach. Myslí si to šéf Smeru-SD Robert Fico. Dodal, že každý deň vychádzajú na povrch nové skutočnosti o Mikulcovi. Na štvrtkovej tlačovej konferencii kritizoval predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) za to, že postupuje v rozpore s Ústavou SR. Fico hovorí, že opoziční poslanci majú právo na konanie schôdze.

VIDEO Odvolávanie ministra Mikulca presunuli na piatok, poslanci neboli uznášaniaschopní

Robert Fico na dnešnej tlačovej besede opätovne prízvukoval, že minister vnútra Mikulec je podozrivý z korupcie, čo aj potvrdili dôveryhodní svedkovia.

Mikulec podľa Smeru manipuluje vyšetrovania

Na čele ministerstva vnútra stojí podľa šéfa Smeru človek, ktorý robil všetko pre to, aby jeho blízki príbuzní zarábali obrovské peniaze na štátnych zákazkách. „Človek, ktorému bola odobratá previerka na prísne tajné. Človek, voči ktorému expremiérka Radičová spustila disciplinárne konanie za to, že opakovane neuposlúchol jej príkazy. Človek, ktorý zabezpečil prerušenie policajného zásahu, ktorá smerovala k mafiánom – udavačom. Človek, ktorý nepochybne stojí na čele skupiny v rezorte ministerstva vnútra, organizuje správanie vyšetrovateľov NAKA, ktoré smeruje k manipulácii trestných konaní,“ spresnil strana opozičná strana vo svojej tlačovej správe. 

Fico: Prečítajte si rozhodnutie generálnej prokuratúry

Fico na tlačovke Mikulca opäť vôbec nešetril. „Musím skonštatovať, že na čele ministerstva vnútra stojí človek, ktorý kryje hrubé porušovanie zákonov a zneužívanie právomocí verejného činiteľa zo strany vyšetrovateľov NAKA. To hovoria konkrétne rozhodnutia. Čo je najobludnejšie, prečítajte si rozhodnutie generálnej prokuratúry, ktorým bolo zrušené uznesenie vyšetrovateľa NAKA o začatí trestného stíhania vo veci. Ide o trestné stíhanie, ktoré malo smerovať voči vyšetrovateľke Santusovej a ďalším ľuďom, ktorí mali vyšetrovať ohavnosti, ktoré páchajú vyšetrovatelia NAKA a prokurátori špeciálnej prokuratúry,“ uviedol pred novinármi trojnásobný expremiér.  

„Tento precedens rozvracia Ústavu Slovenskej republiky

Smer pripomenul, že prvýkrát dával návrh na odvolanie ministra Mikulca 25. júla, no schôdza bola znemožnená tým, že poslanci koalície sa odmietli zaprezentovať. Ako strana vo svojom vyhlásení pokračuje, ďalší pokus bol tiež zmarený, a tak bol tretí návrh dnes, no dopadol rovnako. Vládni poslanci sa tejto schôdze evidentne podľa Fica boja. Tvrdí, že jeho strana nebude ticho, pokiaľ ide o deštrukciu právneho štátu a v týchto iniciatívach bude pokračovať naďalej.

Čo budete hovoriť, ak bude podaný návrh na odvolanie člena vlády a tá schôdza nebude niekoľko mesiacov, hoci sa musí konať do sedem dní od zvolania?

Robert Fico smerom k novinárom.

 „Chcem však upozorniť predsedu národnej rady, že zakladá mimoriadne nebezpečný precedens do budúcnosti. Ak dnes môže byť ministerkou spravodlivosti žena, ktorá okrádala cez svoju firmu majiteľov domov v Moste pri Bratislave a jej blízki príbuzní robia biznis so štátom, potom som zvedavý, čo budete hovoriť, ak budú v budúcnosti blízki príbuzní ministrov robiť to isté. Čo budete hovoriť, ak bude podaný návrh na odvolanie člena vlády a tá schôdza nebude niekoľko mesiacov, hoci sa musí konať do sedem dní od zvolania? Je nevídané, že mesiace obštruuje väčšina menšinu. Tento precedens, ktorý toleruje a zaviedol predseda národnej rady totálne rozvracia Ústavu Slovenskej republiky,“ myslí si Fico.

Zdroj: youtube/smer-sd

Podľa predsedu strany sa zo spoločnosti stráca základný sociálny dialóg, vytráca sa schopnosť najvyšších ústavných činiteľov komunikovať a stretávať sa s predstaviteľmi miest a regiónov, vytráca sa schopnosť riešiť problémy.

Lídri Smeru-SD a Hlasu-SD potrebujú bojovať za svojich nominantov, ktorí sa ako kajúcnici priznávajú, aké ohavnosti sa tu odohrávali za ich vlád.

Michal Šipoš, šéf poslaneckého klubu OĽANO.

„Dňa 15. septembra sa koná riadna schôdza NR SR no a Smer bude podávať ďalšie návrhy na mimoriadne schôdze k témam ako zdražovanie chleba a pečiva, zdražovanie elektriny, konsolidácia verejných financií. Budeme ďalej pracovať s témou referenda, do NR SR sme predložili novelizáciu ústavy, ktorá reaguje na nález ústavného súdu vo veci zmareného referenda. Ak nebude schválený v prvom čítaní, predložíme prezidentke referendové otázky a opäť sa spúšťa referendová akcia,“ uzavrela strana vo svojom stanovisku, ktoré zaslalo médiám.

OĽANO: Fico je splašený a potrebuje sa predháňať

Konanie šéfa Smeru-SD Roberta Fica a opozície považuje hnutie OĽANO za prejav nehoráznosti, preto nebude ich „cirkusu“ asistovať. Uviedol to predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš po tom, čo sa presunula mimoriadna schôdza o odvolávaní ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

Mikulec sa v reakcii opýtal, ako je možné, že Fico ako trojnásobný premiér ešte stojí v parlamente.

Šipoš označil iniciovanie schôdzi za cirkus, pretože opozícia podľa neho dobre vie, že tento bod už je zaradený na septembrovú schôdzu Národnej rady (NR) SR. „Robert Fico je splašený a potrebuje sa pred Petrom Pellegrinim predháňať,“ povedal Šipoš s tým, že lídri Smeru-SD a Hlasu-SD potrebujú bojovať za svojich nominantov, ktorí sa ako kajúcnici priznávajú, aké „ohavnosti“ sa tu odohrávali za ich vlád.

Na trojnásobného premiéra reagoval aj Mikulec

Opozícia podľa Šipoša osočuje Mikulca. Ten podľa neho nezasahuje do práce orgánov činných v trestnom konaní. „Koná v úplnom protiklade s gaunermi, ktorí vydali políciu do pazúrov organizovaného zločinu,“ doplnil. „Ja už ani neviem, ako mám reagovať,“ povedal minister vnútra. Mikulec sa v reakcii následne opýtal, ako je možné, že Fico ako trojnásobný premiér ešte stojí v parlamente po tom, čo dopustil vytvorenie systému, vďaka ktorému sa mohlo rozkrádať.

Okrem Smeru návrh podpísal aj exposlanec OĽANO

Mimoriadnu schôdzu o odvolávaní Mikulca presunuli pre neuznášaniaschopnosť poslancov. Rokovanie sa pokúsia otvoriť v piatok (10. 9.) o 9.00 h. Okrem poslancov Smeru-SD sa pod návrh podpísali nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu a aj Martin Čepček, ktorý nedávno odišiel z klubu OĽANO.

Koalícia už avizovala, že návrh na odvolanie Mikulca chce presunúť na riadnu schôdzu, ktorá sa začína 16. septembra. Opozícia Mikulcovi pri pokusoch o jeho odvolanie vyčíta situáciu v rezorte a polícii, podozrenia z poberania úplatkov i zasahovanie do vyšetrovania káuz, napríklad pri obvinení exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vladimír Pčolinský.
  2. Robert Kaliňák, Robert Fico a Igor Melicher.
  3. Boris Kollár.
  4. Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO).
  5. Na snímke predseda poslaneckého klubu a poslanec NRSR za OĽaNO Michal Šipoš.

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico opäť „špinil“ na ministra vnútra aj Kollára. Mikulec: Ja už ani neviem, ako mám reagovať!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti