eReport.sk
Peter Pellegrini.
Peter Pellegrini. Foto: fb/pellegrini.peter

VIDEO Pellegrini sa poďakoval Čaputovej a Fica nepriamo nazval úbožiakom!

Ľudia sú najdôležitejší, ego musí ísť bokom, odkázal expremiér a líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorý vo videu vo štvrtok reagoval aj na spoločné stretnutie s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. „Na Slovensku už musí zvíťaziť rozum nad egom, len tak bude Slovensko úspešné a prosperovať. Pozrite si video, v ktorého závere zaznie aj odpoveď R. Ficovi,“ týmto slovami pozval Pellegrini svojich fanúšikov aj nefanúšikov na sledovanie svojho odkazu slovenským voličom.

Svoj príhovor začal pripomenutím toho, že sa v stredu (29.9.) stretol s hlavou štátu. „Je pre mňa dôležité, že môžem komunikovať s hlavou štátu, lebo svet v týchto ťažkých časoch musí stáť na komunikácii a všetci cítime, že v dnešnej dobe zbytočného politikárčenia je otvorená, ale hlavne priama komunikácia už veľmi vzácna. Som rád, že aj napriek tomu, že máme na mnohé veci odlišný názor, dokážeme aspoň v niektorých témach nájsť súlad. A v politike je dnes viac ako inokedy nesmierne dôležité hľadať nie protiklady, ale témy, na konkrétne riešenia problémov, ktoré nás dokážu spojiť. Veď ak témou dnešných dní sú hroziaca chudoba Slovenska a prežitie občanov nasledujúce ťažké mesiace, nemôžem byť ako politik zacyklený len v nejakej jednej téme a oportunisticky opakovať jednu a tú istú vec,“ uviedol Pellegrini.

„Chcem ešte raz poďakovať aj pani prezidentke“

Podľa jeho slov je dnes je spolupráca zákonom dnešného života a prezidentke sa poďakoval, že počúva aj názory opozície: „Hľadanie jednoty a pokoja je úloha, na ktorú som sa podujal. Pre oboje je ale podmienkou dobrá vôľa. A preto chcem ešte raz poďakovať aj pani prezidentke, ale aj ostatným za dobrú vôľu počúvať naše názory, postoje aj ich riešenia. Veľmi ma ale mrzí, že ju nedokážem presvedčiť o naliehavosti vypísania referenda, ale pýtam sa: môžem dnes našu komunikáciu obmedziť len na túto, i keď základnú a veľkú tému? Je mojou plnou povinnosťou ju presvedčiť aspoň o tom, že situácia na Slovensku je naozaj vážna. A ona nemôže ako prezidentka ostať stáť v týchto otázkach bokom.“

„Predkladateľom tohto návrhu musí byť pán Blaha“

V druhej časti prejavu sa opozičný politik zameral na Roberta Fica a jeho stranu Smer-SD. Upozornil, že sa rozhodol prijať jeho ponuku, ktorá sa týka podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze, na ktorej chce Hlas odvolávať vládu. „Pri návrhu na odvolanie celej vlády, a o tom som presvedčený, že je to nevyhnutné, sme dostali odpoveď, že strana Smer nám dodá 26 podpisov, ale len za podmienky, že predkladateľom tohto návrhu musí byť pán Blaha. Inak nám vraj podpisy nedajú,“ zverejnil podmienku Smeru, ktorú považuje za neférovú, aj tak ju však prijme. „Aj v tomto prípade bude opäť platiť, že sa tu pred vami nebudem biť do pŕs a hádzať sa o zem ako malé dieťa a ješitne odmietať ich ponuku, pretože hovoriť o budúcnosti znamená hlavne vysporiadať sa s tým, čo sa deje na Slovensku práve teraz,“ vysvetlil Pellegrini.

„Názory máme odlišné, štát ale máme spoločný“

V závere svojho vysvetľovania nepriamo označil Fica za úbožiaka. „A ak sa s tým chceme vysporiadať, musíme poukazovať na zlyhania tejto vlády, ale následne hľadať aj riešenia pre lepší život občanov Slovenskej republiky. Názory máme odlišné, štát ale máme spoločný. A jeho budovanie je našou povinnosťou. A preto aj v tomto prípade nebudem mať problém takúto nefér ponuku prijať. A preto nemáme problém akceptovať túto podmienku Roberta Fica aj za túto cenu – pretože silný je ten, kto dokáže ustúpiť a silným sa stane len ten, kto sa povznesie nad každodennosťou a nad úbohosťou druhého. Pretože len tak dosiahneme cieľ, pre ktorý sme tu a našim cieľom je Slovensko. Slovensko pokojné, úspešné, prosperujúce a za to sme my v Hlase ochotný obetovať čokoľvek.“

Zdroj: fb/pellegrini.peter


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Pellegrini sa poďakoval Čaputovej a Fica nepriamo nazval úbožiakom!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti