eReport.sk
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD).
Poslanec Národnej rady SR Robert Fico (SMER-SD). Foto: tasr

VIDEO Fico ohlásil snem, plány vlády označil za segregáciu: My sa chytáme za hlavu! Čo to je za nezmysel?

Na utorkovej tlačovej konferencii predseda Smeru Robert Fico reagoval na protipandemické opatrenia, ktoré chce vláda prijať. Oznámil tiež, že strana bude mať 17. novembra výročný snem, tentokrát v historickej jazdiarni Bratislavského hradu.

„Na tomto sneme chceme ukázať, ako by sme to robili, keby sme boli súčasťou vládnej koalície, pokiaľ ide o protipandemické opatrenia. My sa chytáme za hlavu, keď počúvame, že v čiernych okresoch budú mať prístup do reštaurácií iba plne zaočkované osoby. Čo je to za nezmysel? Po prvé, je to jasná segregácia, ktorá je zakázaná aj ústavne a po druhé, najbezpečnejší je otestovaný človek. Je to totálna hlúposť, s čím prichádza vládna koalícia na základe nejakých odporúčaní,“ povedal v úvode tlačovky šéf Smeru.

Snem v režime OTP

Snem strany bude v režime OTP, to znamená, že každý delegát bude zaočkovaný alebo prekonal vírus alebo bude mať platný test, ktoré budú preplatené Smerom. Na mieste bude aj špeciálna brána s teplomerom a budú tam všetky nevyhnutné prostriedky na ochranu zdravia. Ak napríklad niekto nebude mať rúško, strana zabezpečí aj to.

„Tu len ukazujeme, že celý náš prístup pokiaľ ide o boj proti pandémii, je postavený na dobrovoľnosti a rovnosti. Nemôžeme ani nikoho nútiť do očkovania a rovnako musíme rešpektovať, že ak niekto podstúpi test alebo covid prekonal, je rovnocenný s tým, čo je zaočkovaný. Toto je prístup. Plus, ak od toho človeka niečo chcem, tak mu vytvorím na to podmienky napríklad tým, že mu preplatím tie testy,“ uviedol Fico.

Smer má v pláne obrátiť sa na Ústavný súd SR

Fico tvrdí, že to, čo dnes robí vláda robí v protipandemických opatreniach a čo chce priniesť, začína vyvolávať obrovské množstvo ústavných otázok. Vysvetlil, že ak príde niekto na Slovensku s hlúposťou typu, že ak nie si zaočkovaný, prídeš o prácu, alebo ak nebudeš zaočkovaný, budeš musieť znášať nejaké obrovské obmedzenia, Smer bude okamžite tvrdiť, že to je hrubé porušenie Ústavy SR.

„Riešenie je jednoduché, ak táto hlúpa vláda chce urobiť túto segregáciu, tak túto segregáciu medzi zaočkovanými a nezaočkovanými musí zaviesť priamo do Ústavy Slovenskej republiky a musí povedať ústavným zákonom, že ten, kto je plne zaočkovaný má plné ľudské práva a ten kto nie je zaočkovaný, ten tento plné ľudské práva nemá,“ upozornil expremiér.

Vláda sa podľa Fica na riešenie covidovej situácie vykašľala

Podľa predsedu Smeru je pandémia veľká výzva, ale aj veľká príležitosť. Ak sa, ako hovorí, s pandémiou trápime od jari 2020, tolerujeme, že môžeme nekontrolovateľne rozbiť verejné financie, na mieste je otázka, prečo tie prostriedky nemôžu byť využité na posilnenie kapacít zdravotníckych zariadení.

„Celá táto vláda sa na to vykašľala, dobre vedeli, že ide ďalšia vlna, lebo si mysleli, že bude stačiť, keď budeme robiť lotérie na očkovanie a budeme všetko dávať do médií na kampaň na očkovanie a vykašľali sa na to. Teraz sa im to celé rozpadlo. Vidia, že sa im rozpadá zdravotníctvo, ľudia sú čím ďalej, tým agresívnejší. Čo ide vláda urobiť? Vláda robí prípravu na vojnu s vlastnými ľuďmi,“ uviedol líder parlamentnej opozície.

Fico pozval na kladenie vencov pred parlament

Fico pripomenul, že stúpa agresivita a násilie v spoločnosti, je situácia, kedy treba spoločnosť a dianie upokojiť a namiesto toho, aby si prezidentka zavolala predsedu vlády a predsedu parlamentu a porozprávala sa s nimi, ako to upokojiť, prezidentka ešte, ako zdôraznil, dráždi.

„Jedno z prvých stanovísk, ktoré dala v poslednom čase, že ona podporí zákon o národných parkoch, ktorý je v národnej rade. Pred národnou radou stojí skupina sfanatizovaných ochrancov prírody, je tam skupina nahnevaných lesníkov, poľovníkov a neviem koho, už tam stoja policajti, celá vládna koalícia je rozhádaná, prezidentka oznámi, ja stojím na strane vládnej koalície,“ povedal Fico.

17. novembra významná časť snemu strany bude venovaná stavu demokracie a právneho štátu. Hneď po sneme, o 13. hodine sa uskutoční kladenie vencov k soche Alexandra Dubčeka, na ktoré pozval Fico všetkých občanov.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO)
  2. Na snímke stanovište sestier.
  3. Robert Fico na snímke z videa.
  4. Predseda vlády SR Eduard Heger.
  5. Slovenský premiér Eduard Heger
  6. Prezidentka Zuzana Čaputová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico ohlásil snem, plány vlády označil za segregáciu: My sa chytáme za hlavu! Čo to je za nezmysel?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti