eReport.sk
Robert Fico, foto:tasr

VIDEO Fico odmieta podmieňovanie vyplácania peňazí seniorom očkovaním: Treba riešiť v prvom rade zdražovanie!

Opozičná strana Smer-SD odmieta, aby boli seniorom vyplácané peniaze za to, že sa dajú očkovať. Strana to považuje za ekonomický, sociálny a finančný tlak v súvislosti s očkovaním, ktorý je medzinárodnými predpismi zakázaný. Namiesto vyplácania 500 eurových poukazov za očkovanie navrhuje strana vyplácať 500 eur v hotovosti všetkým seniorom ako kompenzáciu za nárast cien energií, potravín a priemyselných produktov.

Fico bol aktívny aj v parlamente

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico, zaujal podľa paragrafu 35, odsek 5 rokovacieho poriadku Národnej rady (NR) SR v mene klubu strany SMER – SD stanovisko k návrhu zákona o finančnej motivácii pre zaočkovaných seniorov. Oznámil, že v tej podobe, ako je návrh predložený, ho v prvom čítaní v žiadnom prípade poslanci za SMER – SD nemohli podporiť, nakoľko návrh stále hovoril o poukazoch pre zaočkovaných seniorov nad 60 rokov.

Zdroj: video:yt/smersd

„Chcem pripomenúť, že medzinárodné predpisy zakazujú podmieňovať a motivovať akýmkoľvek ekonomickým, sociálnym a finančným tlakom ľudí k tomu, aby sa očkovali,“ uviedol R. Fico a doplnil, že 8. decembra v mene poslaneckého klubu „predložíme návrh, aby každému jednému, ktorý je oprávnený podľa tohto návrhu zákona, bolo vyplatených nie 300, ale 500 eur v hotovosti, ale v žiadnom prípade, aby to nebolo podmieňované očkovaním, ako je to v tejto situácii navrhované,“ uviedol Fico v rámci faktickej poznámky.

Riešiť treba v prvom rade rast cien

Fico ďalej prízvukoval, že treba pomôcť seniorom nad 60 rokov, pokiaľ ide o zdražovanie. Preto je podľa neho dôležité pomôcť každému jednému vyplatením sumy 500 eur v hotovosti, no bez podmienky očkovať sa.

Bude vás zaujímať:

  1. chata
  2. Na snímke rokovanie 51. schôdze NRSR v Bratislave 23. novembra 2021.
  3. Minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominat OĽaNO).
  4. Robert Fico (Smer-SD)
  5. darčeky, Vianoce


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico odmieta podmieňovanie vyplácania peňazí seniorom očkovaním: Treba riešiť v prvom rade zdražovanie!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti