eReport.sk
Peter Scholtz, foto:tasr

Prokuratúra: O sťažnostiach Petra Scholtza a vyšetrovateľov NAKA ešte nerozhodli

O sťažnostiach bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby (ÚIS) Petra Scholtz a štyroch vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) voči uzneseniu o vznesení obvinenia zatiaľ prokurátor nerozhodol.

„O sťažnostiach obvinených nebolo doposiaľ rozhodnuté, a to vzhľadom na skutočnosť, že obhajca dvoch obvinených podal voči prokurátorovi Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorý má vec pridelenú, námietku zaujatosti,” spresnil hovorca GP SR Dalibor Skladan. Vysvetlil, že príslušný prokurátor sa najskôr musí vysporiadať s predmetnou námietkou zaujatosti a až potom bude možné rozhodnúť o sťažnostiach.

Obvinení vyšetrovatelia zneužili právomoc verejného činiteľa

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholtz zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov. Krajský súd v Bratislave ich 1. októbra prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené. Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ď. čelí aj obvineniu z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti.

Bude vás zaujímať:

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prokuratúra: O sťažnostiach Petra Scholtza a vyšetrovateľov NAKA ešte nerozhodli

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti