eReport.sk
Foto: tasr

Naď pred rokovaním vlády: Zrušenie pandemickej OČR je dobrým krokom. Je zneužívaná

Kabinet by mal na návrh ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina) rozhodnúť aj o zrušení poskytovania tzv. pandemického rodičovského príspevku. Rezort práce to odôvodnil tým, že v poslednom období výrazne klesla miera nezamestnanosti, z čoho vyplýva, že rodičia, ktorým skončí bežný rodičovský príspevok, si príjem vedia zabezpečiť.

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO) by bolo zrušenie pandemickej OČR dobrým krokom. „Ja si osobne myslím, že diskusia o zrušení pandemickej OČR je relevantná,” povedal pred rokovaním vlády. Na otázku novinára prečo zastáva takýto názor odpovedal stručne: „Lebo je zneužívaná”. Vysvetlil aj, ako to vlastne medzi nimi funguje: Občania buď hľadajú cestu, ako efektívne túto pomoc využívať, alebo hľadajú spôsob, ako práve zneužiť túto pomoc od štátu. Faktom je, že na Slovensku je žiaľ situácia taká, že väčšina hľadá spôsob, ako túto pomoc zneužívať.”

Pozná to z vlastného rezortu

Minister obrany priznal aj vlastnú skúsenosť so zamestnancami, ktorí zneužívali štátnu pomoc v pandémii: „Poznám to aj z vlastného rezortu, tí ktorí nie sú chorí na covid a ani neboli v kontakte s pozitívnym častokrát sa fiktívne uvedú, aby mohli mať nárok na poberanie OČR.”

Naď: Na boj s pandémiou je v stredu nasadených 595 vojakov

Na boj s pandémiou je v stredu nasadených 595 profesionálnych vojakov. Naď doplnil, že približne 400 vojakov je v nemocniciach, okolo 150 na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva a zvyšok pomáha Policajnému zboru. „Aktuálne sa sústredíme na nemocnice, lebo tam je veľká požiadavka, ale nie je problém zvýšiť aj počet príslušníkov Ozbrojených síl SR v prospech Policajného zboru,” vysvetlil minister s tým, že čísla nasadených vojakov sa každý deň spresňujú podľa aktuálnych potrieb.

Bude vás zaujímať:

  1. Vicepremiérka a líderka strany Za ľudí Veronika Remišová.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď pred rokovaním vlády: Zrušenie pandemickej OČR je dobrým krokom. Je zneužívaná

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti