eReport.sk
chata
Snímka z nahrávky, foto: video/fb

Dvaja policajti z kauzy poľovnícka chata zrejme prídu o svoje miesta, ďalších päť pôjde na detektor

Informoval o tom dočasný policajný prezident Štefan Hamran v diskusnej relácii TV JOJ. Hamran zároveň uviedol, že dvaja z približne 20 policajtov, ktorí sú podozriví z vynesenia nahrávok z poľovníckej chaty, boli detektorom lží označení ako problematickí a pravdepodobne nebudú môcť ďalej pokračovať na svojich postoch.

Kauza „poľovnícka chata“ vyvolala mnoho otázok. Asi najdôležitejšia je práve tá, ktorá sa týka morálnosti a etiky príslušníkov policajného zboru, ktorí sa rozhodli nasadiť nahrávacie a odpočúvacie prostriedky, aby vyšetrovali pytliactvo. „Nie je bežné, aby sa takýmto spôsobom postupovalo pri pytliactve,“ povedala rektorka policajnej akadémie Lucia Kurilovská.

Poľovačka na opozičných politikov

Pochybnosti sa začali množiť, keď sa zistilo, že sa v danej chate nepoľovalo na zver, ale na opozičných politikov a advokátov. K celému problému sa vyjadrila aj Slovenská advokátska komora (SAK), ktorá uviedla, že používanie takýchto odpočúvacích prostriedkov v súvislosti s pytliactvom nie je zvyčajné, pričom rovnako odsúdil aj nahrávanie a zverejnenie dôverných rozhovor medzi advokátmi.

Nezvyčajný postup

„A to tak z pohľadu zabezpečenia ústavného práva na obhajobu, dodržiavanie povinností advokáta, ako vyplývajú z našich predpisov v záujme ochrany práv klientov dotknutých advokátov, ako aj neznižovania dôstojnosti advokátskeho stavu,“ uviedla komora v stanovisku SAK.

Bude vás zaujímať:

  1. chata

Hamran zároveň informoval, že sa približne ďalších päť osôb bude musieť podrobiť detektoru lži a prípad sa preto bude ďalej riešiť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dvaja policajti z kauzy poľovnícka chata zrejme prídu o svoje miesta, ďalších päť pôjde na detektor

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti