eReport.sk
Robert Fico (Smer-SD). Zdroj: youtube

VIDEO Fico nazval Lipšica nájomným inkvizítorom: Matovičovi zachraňuje zadok!

Robert Fico, šéf Smeru, opäť upozorňuje, že mnohé politicky objednané obvinenia stoja úplne na vode. “Sú vymyslené a často vychádzajú len z jediného svedectva, a to nedôveryhodného udavača, bývalého sudcu Sklenku. Toho Sklenku, ktorý sa priznal k úplatkom 170-tisíc eur, ktorý chodí po slobode a za to nezmyselne udáva,” upozornil vo videu, ktoré v piatok zverejnil na sociálnej sieti.

Predseda strany opozičnej strany v súvislosti so Sklenkom uviedol, že ten udal vlani napríklad sudcu Najvyššieho súdu (NS) SR J. Kolcuna: „Generálny prokurátor toto obvinenie zrušil. Podľa neho boli skutky v obvinení  tak neurčité, že obvinenému neumožňovali využiť jeho právo na obhajobu, pretože nevedel, voči čomu sa má vlastne brániť. A to bol stíhaný šesť mesiacov ako sudca NS SR. A to mal ešte šťastie, že v jeho prípade ústavný súd nedal súhlas na väzbu, inak by tam sedel šesť mesiacov a netušil prečo. My vieme prečo, lebo to malo slúžiť Matovičovi, ako bojuje so súdnou mafiou. Za toto sa bude vyvodzovať zodpovednosť.“

Zdroj: youtube

Ako ďalej Fico tvrdí, horšie podľa jeho slov dopadla bývalá podpredsedníčka NS SR Jarmila Urbancová. Sedí vo väzbe, pričom skutky, z ktorých je obvinená, majú rovnakú kvalitu. Aj tu generálny prokurátor konal a v časti zrušil obvinenie, hoci Urbancová je naďalej uväznená a doma má viac ako 80-ročného ťažko chorého manžela,“ priblížil šéf Smeru.

Fico: Pre Matovičov režim je lepšie, ak predtým zomrú

Následne sa Fico zaoberá aj situácou, kedy prepustili bývalú štátnu tajomníčku Moniku Janovskú, ktorú však v zapätí hneď aj zadržali.

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, ktorú prepustili z trenčianskej väzenskej nemocnice a opätovne zadržali vo štvrtok 4. marca 2021. – Foto: tasr

“Podľa všetkého, po tom, ako táto bublina praskla, niekto volal na úrad vlády. Zhrozený, že veď NS SR ide pustiť z väzby aj Moniku Jankovskú. Totálne doničenú, utýranú a poníženú ženu. A nastupuje špeciálny prokurátor Lipšic, aby Matovičovi a jeho agende aspoň trochu zachránil  zadok. To je jeho hlavná úloha, pokračovať v kriminalizovaní nominantov opozície a držať ich vo väzbe čo najdlhšie, možno až kým nezomrú. Obvinení z dôvodu ´lebo SMER´ boli predsa teatrálne zadržaní, v putách a reťaziach predvádzaní pred novinármi, vzatí do väzby. Misia splnená. Komu by dnes vyhovovalo, aby týchto ponížených ľudí, na ktorých sa vzťahuje prezumpcia neviny, púšťali na slobodu a zbavovali obvinení. Pre Matovičov obludný režim je lepšie, ak predtým zomrú. Snáď netreba rozoberať tragédiu generála Lučanského a takmer tragédiu Jankovskej, pri ktorej tej bezcitnej ženskej z ministerstva spravodlivosti  (M. Kolíkovej) vadilo aj to, že ju častejšie vo väzbe navštevoval syn,” dramaticky popisuje Fico aktuálne udalosti tak, ako ich vidí on.

Odvoláva na Európsky dohovor o ľudských právach

O špeciálnom prokurátorovi Danielovi Lipšcovi hovorí ako o nájomnom inkvizítorovi. Lipšic tvrdí, že Jankovskú nebolo možné pustiť z väzby na kauciu 100-tisíc eur. A vie, že klame, pretože platí Európsky dohovor o ľudských právach, ktorý  má v tomto prípade prednosť pred slovenským Trestným poriadkom. A ten garantuje  právo obvineného na kauciu, ktorú nemožno obvinenému vziať len konštatovaním, že slovenský Trestný poriadok to neumožňuje. Lipšicovi nevadí, že mu to opakovane vysvetlil aj Najvyšší súd a hovorí o mimoriadnom opravnom prostriedku, aby ponechal Jankovskú vo väzbe. Veď to je jeho úloha, daň, ktorú musí Matovičovi za zvolenie v Národnej rade SR zaplatiť. Ale keďže takýto postup by trval nejaký čas a Jankovská by išla na slobodu, Lipšic nezaváha a spoločne so slávnym prokurátorom špeciálnej prokuratúry Repom zabezpečuje divadlo pre pozvaných novinárov. Dva kroky od dverí väznice totálne zničenú a poníženú Jankovskú kukláči zadržia a čelí návrhu na opätovné vzatie do väzby,“ hovorí Fico.

Kamaráti aj z poslaneckých lavíc: Zľava šéf OĽaNO a súčasný premiér Igor Matovič a Daniel Lipšic, ktorý dnes šéfuje Úradu špeciálnej prokuratúry SR. – Foto: tasr

Strana Smer v tejto súvislosti tvrdí, že ide o čistý fašizmus, pretože na takýto postup neexistujú žiadne dôvody: „Monika Jankovská bola vo väzbe rok, mohli ju vyšetrovať, ale nerobili tak. V jej prípade sa robili úkony len výnimočne.”

Expremiér dúfa, že sudca nepodľahne tlaku

Expremiér vyslovil vyslovil presvedčenie, že sudca, ktorý bude rozhodovať o ďalšej väzbe Jankovskej, nepodľahne tlaku médií a nebude sa báť negatívnej publicity za svoje rozhodnutie a umožní Jankovskej, aby sa obhajovala na slobode.

„Zdá sa, že aj tento plán sa Lipšicovi a Matovičovi rúca. Preto ma vôbec neprekvapuje, že dnes boli v prípade M. Jankovskej oznámené aj ďalšie obvinenia proti bývalým policajným funkcionárom, vrátane bývalého prezidenta policajného zboru Tibora Gašpara. Matovičova soldateska vie, že aj títo budú musieť byť o chvíľu prepustení, tak prikúrili pod kotlom a urobia čokoľvek, aby nemuseli pozerať na otvorené dvere na väznici, z ktorých vychádzajú ďalší a ďalší obvinení a na to, ako sa proti ním rušia obvinenia,“ uzavrel predseda strany s tým, že “netreba ďalšie dôkazy, že hon na opozíciu a jej predstaviteľov je čisto politicky motivovaný. Aj keď krok za krokom vychádza pravda na povrch, po Matovičovi a jeho duševnej zvrátenosti tu zostanú desiatky ľudí nespravodlivo poškodených na celý život.”

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity